Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 09 lipca

Kalendarium: 09 lipca

4.5
(2)

2024
Zmarł Jerzy Oskar Stuhr – polski aktor teatralny, dubbingowy i filmowy, reżyser, filolog i pisarz, profesor sztuk teatralnych.

2003
Eksplozja bomby zabiła 18 osób w czasie koncertu rockowego w Moskwie. Do zamachu nikt się nie przyznał, jednak o podłożenie ładunku władze podejrzewały czeczeńskich separatystów.

1971
Wydziedziczony przez rodzinę Jim Morrison, wokalista kultowego zespołu The Doors, został pochowany na cmentarzu Pere Lachaise w Paryżu. Morrison zmarł 3 lipca.

1971
Po ośmiu latach zakończyło się małżeństwo Barbry Streisand i aktora Elliotta Goulda.

1964
W San Francisco urodziła się Courtney Michelle Harrison, znana jako Courtney Love. Skandalizującej wokalistce rockowej, liderce zespołu Hole, największy bodaj rozgłos przyniosło małżeństwo z Kurtem Cobainem z Nirvany.

1964
W Kaliszu przyszedł na świat polski piosenkarz Mieczysław Szcześniak.

1959
W Glasgow urodził się szkocki wokalista Jim Kerr, lider zespołu Simple Minds.

1956
W Southport w Anglii urodził się Marc Almond (właśc. Peter Mark Sinclair Almond). Wokalista i twórca duetu Soft Cell, który uważany jest za jeden z najważniejszych zespołów nurtu synthpop/new wave. Po rozwiązaniu Soft Cell Almond kontynuował karierę solową.

1946
W Kirriemuir w Szkocji urodził się Bon Scott (właśc. Ronald Belford Scott), wokalista rockowy, członek zespołu AC/DC. Z AC/DC występował od 1974 roku i słychać go na 7 studyjnych albumach grupy. Zmarł ”19 lutego 1980 roku podczas snu, dusząc się własnymi wymiocinami po całonocnym imprezowaniu. Bon Scott spoczywa na cmentarzu w Fremantle w Australii.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 4.5 / 5. Ilość głosów: 2

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *