Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 09 stycznia

Kalendarium: 09 stycznia

0
(0)

2009
W Londynie zmarł wokalista, gitarzysta i kompozytor, Dave Dee.

2004
Tico Torres, perkusista amerykańskiej grupy Bon Jovi, po raz pierwszy został ojcem. Jego pierworodny syn otrzymał imiona Hector Alexander.

1998
Telewizja ABC pokazała biograficzny film o Sonnym Bono i Cher – „And The Beat Goes On” z Renee Fai i Johnem Underwoodem w rolach głównych. Sonny Bono zginął w wypadku narciarskim 5 stycznia.

1997
Urodziła się Zoe Brianne, córka basisty glam metalowej formacji Poison, Bobby’ego Dalla.

1992
Sting wystąpił w animowanym serialu „Simpsonowie”. Odcinek ten zatytułowany był „Radio Bart”.

1987
Wytwórnia EMI ogłosiła plany wydania na płytach kompaktowych pierwszych czterech spośród 13 oryginalnych albumów The Beatles.

1984
Grupa Beach Boys ogłosiła zamiar kontynuowania działalności, pomimo śmierci perkusisty Dennisa Wilsona.

Okładka płyty „A Gift of Song – The Music of UNICEF” zawierającej nagrania z tego konceru
1979
W sali Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku odbył się charytatywny koncert The Music for UNICEF. Wśród występujących gwiazd znaleźli się między innym Bee Gees, ABBA, Elton John, Donna Summer, Olivia Newton-John, Rod Stewart i Earth Wind and Fire.

1978
W West Palm Beach na Florydzie urodził się A.J. McLean, wokalista boysbandu Backstreet Boys.

1977
Keith Richards, gitarzysta Rolling Stones, ponownie stanął przed sądem, oskarżony o posiadanie narkotyków. Richards został uznany winnym posiadania kokainy i skazany na grzywnę 750 funtów oraz pokrycie kosztów sądowych. Jednocześnie sąd oddalił zarzut posiadania LSD.

1975
Spółka The Beatles & Co. została oficjalnie rozwiązana podczas prywatnej rozprawy w londyńskim Sądzie Najwyższym. Pomimo tego czterech Beatlesów pozostaje dyrektorami Apple i maja obowiązek spotykać się na przyszłych posiedzeniach zarządu.

1967
W Santa Clara w Kalifornii urodził Steven Harwell, wokalista zespołu Smash Mouth.

1965
W Trynidadzie przyszedł na świta Alexander Nestor Haddaway, który jako Haddaway w Europie zasłynął przebojem „What Is Love” (1993).

1954
W Nowym Jorku urodził się David Johansen, wokalista grupy New York Dolls. Po rozwiązaniu grupy w roku 1975 zajął się karierą solową.

1944
W Heston w Wielkiej Brytanii urodził się Jimmy Page, od 1968 do 1980 roku gitarzysta Led Zeepelin. Grał również w Yardbirds. W latach 1983-87 kierował grupą The Firm, a w 1993 wspólnie z Davidem Coverdalem nagrał album „Coverdale/Page”.

1941
Na Staten Island urodziła się Joan Baez, wokalistka, gitarzystka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka nagrań. To właśnie ona, podczas jednego ze swoich koncertów zaprezentowała światu początkującego Boba Dylana. Dwukrotnie gościła w Polsce – w roku 1985 i 1989.

1935
Odbył się pogrzeb brata-bliźniaka Elvisa Presleya – Aarona, który zmarł w trakcie porodu.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *