Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 01 czerwca

Kalendarium: 01 czerwca

0
(0)

2007
Znany z działalności charytatywnej i walki o prawa człowieka w Afryce irlandzki rockman Bob Geldof został na jeden dzień redaktorem naczelnym najbardziej poczytnego dziennika w Niemczech – „Bild”.

2007
Zmarł Grzegorz Warchoł – gitarzysta basowy zespołów Pidżama Porno, Swing Brothers i Lombard.

1995
Dokładnie w dniu swoich urodzin Alan Wilder ogłosił decyzję o odejściu z zespołu Depeche Mode. Od tamtego czasu poświęcił się pracy nad swoim projektem Recoil.

1993
W Paryżu Elton John został uhonorowany jednym z najwyższych francuskich odznaczeń za osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki.

1992
W Londynie urodziło się pierwsze dziecko Roda Stewarta i jego żony, modelki Rachel Hunter.

1992
Po niecałych trzech latach małżeństwa doszło do separacji Natalie Cole i Andre Fishera. Dwa tygodnie później Natalie wniosła oficjalny pozew o rozwód.

1991
W wieku 50 lat zmarł po przedawkowaniu narkotyków David Ruffin, współzałożyciel Temptations. To właśnie Ruffin był głównym wokalistą w pierwszym przeboju tej grupy: „My Girl”. Był to jednocześnie pierwszy przebój nagrany dla wytwórni Motown przez męską grupę.

1988
Krzysztof Skiba, wokalista Big Cyc, został zatrzymany przez milicję w czasie koncertu na dachu kiosku „Ruchu”.

1986
Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się koncert zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. W czasie występu zespołu Lady Pank, Jan Borysewicz zamiast pokazać swoją wirtuozerską grę na gitarze, pokazał co innego… W prasie pojawiły się artykuły pt. „Zwiędły ptak”. W efekcie zespół nie mógł koncertować do końca roku.

1974
W Ottawie w Kanadzie urodziła się wokalistka rockowa Alanis Morissette.

1974
Na świat przyszła Amanda Cole, amerykańska wokalistka, w latach 2001-2003 członkini zespołu En Vogue.

1973
Urodziła się niemiecka supermodelka Heidi Klum, żona brytyjskiego wokalisty Seala.

1973
Robert Wyatt, były członek grupy The Soft Machine, wypadł podczas imprezy z okna i złamał sobie kręgosłup. W wyniku doznanych obrażeń nigdy nie mógł już chodzić.

1971
Rodzinny dom Elvisa Presleya, znajdujący się w miejscowości Tupelo, został otwarty dla zwiedzających.

1969
Podczas „łóżkowego protestu” John Lennon i Yoko Ono nagrali słynny utwór „Give Peace A Chance”. W nagraniu towarzyszyli im Tommy i Dick Smothersowie, Derek Taylor, Murray The K oraz Timothy Leary.

1968
W Melbourne w Australii urodził się Jason Donovan, wokalista, gitarzysta i aktor. Przez pewien czas związany był z Kylie Minogue.

1967
W Radomiu urodził się Artur Gadowski, gitarzysta i wokalista, lider zespołu IRA.

1966
The Rolling Stones wylądowali na lotnisku Kennedy’ego w Nowym Jorku, tym samym rozpoczynając swoją pierwszą trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych.

1966
Konserwatywna publiczność w londyńskiej sali Royal Albert Hall wygwizdała Boba Dylana, który zagrał na gitarze elektrycznej.

1964
Urodził się Artur Hajdasz, perkusista zespołów Made In Poland, Tilt, Chłopcy Z Placu Broni, Pudelsi i Homo Twist.

1963
W Manchesterze urodził się Mike Joyce, perkusista The Smiths.

1960
W Doxhurst w Wielkiej Brytanii urodził się Simon Gallup, od stycznia 1980 roku basista The Cure, w którym zastąpił Michaela Dempseya.

1959
W Londynie przyszedł na świat Alan Wilder, klawiszowiec zespołu Depeche Mode. Dołączył do grupy w styczniu 1982 roku zastępując w nim Vince’a Clarka.

1947
W Anglii urodził się Ron Wood, gitarzysta Jeff Beck Group, Faces, The Birds i od 1975 roku The Rolling Stones. W dorobku ma również kilka płyt solowych.

1944
Urodził się Andrzej Rosiewicz – piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, mistrz kabaretu i showman. Pierwszy przebój, „Deszczowa piosenka”, nagrał w 1963 roku z grupą Pesymiści. Później współpracował z Old Timers oraz Asocjacją Hagaw. Pod koniec lat 70. zaczął występować solo. Z zawodu jest specjalistą od melioracji wodnych.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *