Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 31 maja

Kalendarium: 31 maja

0
(0)

2005

Uznawany za jednego z największych pechowców showbusinessu Brian Harvey, wokalista grupy East 17, został przyjęty do londyńskiego szpitala w stanie krytycznym. Okazało się, że trafił pod koła… własnego Mercedesa, gdy podczas wycofywania auta usiłował wyglądać przez otwarte drzwiczki.

2005
Armia Zbawienia zamknęła dom dziecka Strawberry Field w Liverpoolu, który powstał pod wpływem piosenki „Strawberry Fields Forever” Beatlesów..

2005
Zespół Audioslave został pierwszą amerykańską grupą rockową, która zagrała na Kubie. Zorganizowany wspólnie przez amerykański Departament Skarbu i Kubański Instytut Muzyki występ oglądało na żywo 70 tysięcy osób. Zapis koncertu wydano później na DVD.

1993
Oficjalnie poinformowano, że Geri Halliwell opuściła zespół Spice Girls.

1993
W Red Bank w stanie New Jersey przyszła na świat Stephanie Rose, pierwsza córeczka Jona Bon Joviego i jego żony Dorothey Hurley.

1967
W Wałbrzychu urodził się aktor teatralny i filmowy, piosenkarz, autor tekstów, scenarzysta i reżyser muzyczny Jacek Bończyk.

1964
W Nowym Jorku urodził się Darryl „DMC” McDaniels, współzałożyciel i wokalista rapowej grupy Run DMC.

1952
W Berchtesgaden w Republice Federalnej Niemiec przyszedł na świat Karl Bartos, członek grupy Kraftwerk.

1948
W Rio de Janeiro urodził się brazylijski jazzman, wirtuoz instrumentów perkusyjnych, Paulinho da Costa. Usłyszeć go można na płytach bodaj kilkuset sławnych artystów, w tym Stinga, Madonny i Michaela Jacksona.

1948
W Birmingham urodził się John Bonham, perkusista Led Zeppelin. W wieku 32 lat zapił się na śmierć.

1930
Urodził się Clint Eastwood, amerykański aktor i reżyser. Nagrywał w swej karierze również piosenki. W 1980 roku trafił dwukrotnie na listy przebojów muzyki country: raz w duecie z Merle Haggard piosenką „Bar Room Buddies” i po raz drugi – również w duecie, tym razem z Rayem Charlesem – kompozycją „Beer’s To You”. Obydwie piosenki pochodzą z filmu „Any Which Way You Can”.

1913
W Warszawie urodził się Jerzy Wasowski – dziennikarz radiowy, kompozytor i reżyser, z zawodu inżynier akustyk. Z Jeremim Przyborą stworzył słynny Kabaret Starszych Panów. Zmarł we wrześniu 1984 roku.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *