Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 11 czerwca

Kalendarium: 11 czerwca

4.5
(2)

2009
Do sądu w Atlancie trafił pozew rozwodowy złożony przez amerykańskiego wokalistę Ushera. Małżeńswto gwiazdora R&B; i jego żony Tameki Foster trwało niespełna dwa lata.

2007
W Kolonii niemiecka policja aresztowała znanego producenta muzycznego – Timbalanda. Artysta został zatrzymany po bójce w pubie. Jego przeciwnik doznał niegroźnych obrażeń.

2007
Nowojorski hip-hopowiec Stack Bundles został zamordowany przed swoim domem. Bundles zginął od strzałów w szyję i głowę. Według policji, sprawcy zastrzelili 24-letniego rapera, by go obrabować z… łańcucha.

2005
Krzysztof Krawczyk został uhonorowany gwiazdą w opolskiej Alei Gwiazd Polskiej Piosenki i otrzymał platynową płytę za album „To co w życiu ważne”. Płyta – Krzysztof Krawczyk: To, co w życiu ważne

2004
Eddie Vedder, wokalista zespołu Pearl Jam, po raz pierwszy został ojcem. Jego córka dostała imię Olivia.

2001
James Brown, legenda muzyki soul, został po raz szósty ojcem. Matka chłopczyka, Jamesa Browna III, to towarzyszka życia piosenkarza Tomi Rae Hynie, młodsza od artysty o 37 lat.

1990
Olivia Newton-John został ambasadorem do spraw ochrony środowiska Organizacji Narodów Zjednoczonych.

1989
Amerykańska wokalistka folkowa Joan Baez została oskarżona przez władze Czechosłowacji o złamanie warunków kontraktu po tym, jak w czasie swojego koncertu w Bratysławie zaprosiła na scenę opozycyjnego wokalistę słowackiego.

1988
Na londyńskim stadionie Wembley odbył się koncert z okazji 70. urodzin Nelsona Mandeli, przywódcy ruchu przeciw apartheidowi w RPA, który od 24 lat przebywał w więzieniu. Na scenie pojawili się między innymi Phil Collins, Whitney Houston, Tracy Chapman, Dire Straits, George Michael, Peter Gabriel, Bee Gees, Eurythmics, Stevie Wonder i Aswad. Transmisję oglądali widzowie w 40 krajach, w sumie około miliard osób.

1977
Mimo powszechnego zakazu nadawania oraz odmowy sprzedaży i reklamy ze strony sklepów, singiel „God Save the Queen” Sex Pistols znalazł się na 2. miejscu angielskiej listy przebojów, ustępując tylko przed „I Don’t Want To Talk About It” Roda Stewarta.

1966
Duńskie, francuskie i niemiecki stacje radiowe podały wiadomość o śmierci Rogera Daltreya z zespołu The Who. Informacja ta była nieprawdziwa, a jej źródłem stały się najprawdopodobniej nieścisłe informacje na temat wypadku samochodowego, który przydarzył się 30 maja gitarzyście tej grupy Pete’owi Townshendowi.

1966
Janis Joplin zadebiutowała przed publicznością, dając w San Francisco koncert na czele zespołu Big Brother and the Holding Company.

1959
w Oksfordzie urodził się James Hugh Calum Laurie, brytyjski aktor, scenarzysta filmowy, pisarz i muzyk. Znany szerzej, z roli w serialu Dr House

1949
W miejscowości Frankston w Teksasie urodził się Frank Beard, perkusista blues-rockowego tria ZZ Top. Beard (ang. broda) jest jedynym członkiem grupy, który… nie nosi brody

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 4.5 / 5. Ilość głosów: 2

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *