Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 10 czerwca

Kalendarium: 10 czerwca

5
(1)

2009
W Houston zmarł wokalista jazzowy Huey Long. Artysta miał 105 lat. Czynnie działał na scenie ponad 80 lat.

2008
Grupa Duran Duran jako pierwsza w historii muzyki pop wystąpiła w paryskim Luwrze. Brytyjska formacja zagrała koncert w słynnej Piramidzie w ramach akcji zbierania funduszy na renowację saloniku Ludwika XV.

2008
Timbaland i jego rzeczniczka Monique Idlett pobrali się w obecności zaprzyjaźnionego pastora, a uroczystość odbyła się w Wirginii. Nowożeńcy byli parą od 2 lat i mają 7-miesięczną córkę.

2006
Kylie Minogue wystąpiła po raz pierwszy na żywo od momentu gdy wykryto u niej nowotwór piersi w maju 2005 roku. Kylie pojawiła się na scenie w klubie „Astoria” w Londynie jako niespodziewany gość na koncercie swojej siostry Dannii Minogue.

2005
Monika Brodka wygrała w głosowaniu widzów konkurs „Opolskie Premiery”.

2004
Stevie Wonder został uhonorowany nagrodą imienia Johnny’ego Mercera, przyznawaną wybitnym twórcom muzyki popularnej. Laureatów tej prestiżowej nagrody wybiera amerykańska Galeria Sławy Narodowej Akademii Muzyki Popularnej i Twórców Piosenek.

2004
Ray Charles, legendarny czarnoskóry amerykański muzyk, zmarł w swoim domu w Beverly Hills. Miał 73 lata. Przyczyną śmierci artysty były komplikacje po schorzeniu wątroby.

2004
Po czteroletniej walce z chorobą nowotworową zmarł Graeme Kelling, gitarzysta Deacon Blue. Miał 47 lat.

2004
Peter Garrett, były leader formacji Midnight Oil, ogłosił chęć kandydowania do australijskiego parlamentu z ramienia Partii Pracy.

2003
Kim Mathers, była żona Eminema, została aresztowana za posiadanie kokainy w St. Clair, w stanie Michigan.

1996
Korporacja Wal-Mart usunęła z półek sklepowych thrash-popwy album „A Boy Named Goo” zespołu Goo Goo Dolls, po serii skarg klientów, że dziecko ze zdjęcia na okładce płyty wygląda na wysmarowane krwią. Płyta – Goo Goo Dolls: A Boy Named Goo

1986
Irlandczyk Bob Geldof oraz Amerykanin John Paul Getty II otrzymali z rąk królowej Elżbiety II honorowe obywatelstwo Anglii.

1983
W Gdyni przyszedł na świat Tomek Makowiecki – lider zespołu Makowiecki Band. Laureat programu „Szansa na sukces” (pierwsze miejsce w odcinku z udziałem zespołu Wilki) oraz finalista pierwszej edycji programu „Idol”.

1981
Steve Howe, Geoff Downes, John Wetton i Carl Palmer stworzyli zespół Asia.

1973
W Newark w stanie New Jersey urodziła się wokalistka hip-hopowa Faith Evans, żona Notoriousa B.I.G., który został zastrzelony w 1997 roku.

1973
W Cleveland urodził się raper Flesh-n-Bone (właściwie Stanley Vernell Howse), członek hip-hopowej formacji Bone Thugs-N-Harmony. Flesh-n-Bone jest starszym bratem Layzie Bone’a oraz kuzynem Wish Bone’a z Bone Thugs-N-Harmony.

1971
Członkowie brytyjskiej grupy rockowej Jethero Tull oraz fani zgromadzeni na koncercie w Denver (stan Colorado, USA), zostali potraktowani przez policję gazem łzawiącym.

1967
W Woodstock (stan Nowy Jork), Bob Dylan & The Band rozpoczęli nagrywanie materiału, który znany jest jako dwupłytowy album – „The Basement Tapes”. Płyta – Bob Dylan: The Basement Tapes

1960
Urodził się Max Alfred Elliott, brytyjski wokalista reggae, znany jako Maxi Priest.

1950
W Poznaniu urodziła się Anna Maria Szmeterling, polska piosenkarka występująca pod pseudonimem Anna Jantar.

1950
Słynna ballada „Mona Lisa” Nata 'Kinga’ Cole’a, której artysta osobiście nie lubił, osiągnęła 1. miejsce zestawienia i sprzedaż w ilości ponad 3 milionów egzemplarzy.

1945
W Kaliszu urodziła się Zdzisława Sośnicka, piosenkarka i kompozytorka.

1938
W Liège w Belgii przyszła na świat Czesława Maria Cieślak, piosenkarka znana lepiej pod pseudonimem Violetta Villas.

1922
W Grand Rapids, w stanie Minnesota urodziła się amerykańska aktorka i piosenkarka Frances Gumm – znana jako Judy Garland.

1910
W West Point w stanie Missisipi urodził się legendarny artysta bluesowy – Howlin’ Wolf. Naprawdę nazywał się Chester Arthur Burnett.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *