Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 11 maja

Kalendarium: 11 maja

0
(0)

2004
Kasia Klich zaręczyła się w dniu swoich 31. urodzin. Pierścionek z brylantem wręczył jej Jarosław „Yaro” Płocica, od paru lat jej partner w życiu prywatnym i zawodowym.

2003
Zmarł Noel Redding, gitarzysta basowy znany z grupy Jimi Hendrix Experience. Noel Redding miał 57 lat.

1997
57 838 mieszkańców miasta Koszyce na Słowacji tańczyło na ulicach „Macarenę”, ustanawiając tym samym nowy rekord świata.

1996
Bob Geldof i jego żona Paula Yates po 18 latach małżeństwa oficjalnie rozwiedli się.

1995
Jimmie Vaughan, Eric Clapton, B.B. King, Buddy Guy i Robert Cray zagrali koncert poświęcony pamięci zmarłego Stevie’ego Raya Vaughana w rodzinnym mieście artysty – Austin. Cała piątka gitarzystów grała z [bio:Stevie Ray Vaughan]Vaughanem[bio] tej samej nocy, kiedy muzyk zginął w katastrofie śmigłowca.

1984
W Toruniu urodził się Sławek Uniatowski – polski wokalista, finalista czwartej edycji programu Idol.

1983
Na Nowej Zelandii urodziła się Holly Valance (właśc. Holly Rachel Vukadinović), córka Serba i Brytyjki, aktorka i wokalistka, którą publiczność poznała dzięki australijskiej operze mydlanej „Sąsiedzi”.

1981
Około 11:30 w szpitalu Cedars of Lebanon w Miami zmarł Bob Marley. Legendarny jamajski muzyk dzień wcześniej wrócił z Niemiec, gdzie poddawał się terapii antyrakowej u kontrowersyjnego specjalisty Josefa Isselsa. Bob Marley miał 36 lat. Pozostawił 11 dzieci oraz majątek szacowany na 30 milionów dolarów.

1979
W Nashville zmarł gitarzysta Lester Flatt – artysta, dzięki któremu muzyka bluegrass stała się popularna na całym świecie.

1973
W Poznaniu urodziła się wokalistka Kasia Klich.

1947
W Jacksonville na Florydzie przyszedł na świat Butch Trucks – perkusista Allman Brothers Band.

1941
W Walker-on-Tyne w Anglii urodził się Eric Burdon, legendarny brytyjski wokalista, znany między innymi z grupy The Animals.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *