Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 12 maja

Kalendarium: 12 maja

0
(0)

2009
Zespół Depeche Mode odwołał koncert w Atenach z powodu problemów żołądkowych wokalisty grupy Dave’a Gahana, który trafił do szpitala. Występ w Atenach miał być drugim koncertem w ramach trasy Tour of the Universe, promującej album „Sounds of the Universe”, która rozpoczęła się 10 maja w Tel Awiwie. Płyta – Depeche Mode: Sounds Of The Universe

2006
Nowym gitarzystą zespołu Guns N’ Roses oficjalnie został Ron Thal, znany jako Bumblefoot. Zajął on miejsce opuszczone przez Bucketheada (czyli Braina Carolla) w 2004 roku.

2005
W Paryżu Jean-Michel Jarre, francuski mistrz instrumentów klawiszowych, wziął ślub z aktorką Anne Parillaud.

2005
W szpitalu w West Brighton zmarł Frank LaRocca, perkusista współpracujący m.in. z Bryanem Adamsem i Bon Jovi. Na początku lat 80. rozpoczął pracę w wytwórni Atlantis. LaRocca, znany także jako LaRocka, miał 51 lat. Powodem śmierci było zapalenie płuc i komplikacje po operacji serca.

2004
John Whitehead, połowa filadelfijskiego duetu autorskiego Mcfadden & Whitehead, który na koncie ma między innymi takie hity jak „Ain’t No Stoppin’ Us Now”, został śmiertelnie postrzelony przez nieznanego sprawcę. Miał 55 lat.

2003
Wokalistka jazzowa Diana Krall oficjalnie potwierdziła informację o swoich zaręczynach z Elvisem Costello.

2001
Lou Reed zadał kłam informacji o swojej rzekomej śmierci, która miała nastąpić 7 maja i pojawił się w programie „Saturday Night Live”.

1998
Na świat przyszedł synek piosenkarki Anny Marii Jopek i dziennikarza muzycznego Marcina Kydryńskiego – Franciszek.

1992
W Nowym Jorku doszło do spotkania Billy Joela i Paula Simona z byłym przywódcą Związku Radzieckiego – Michaiłem Gorbaczowem.

1991
W londyńskiej Wembley Arena odbył się koncert dla uchodźców kurdyjskich – „The Simple Truth”. Na scenie pojawili się między innymi Lisa Stansfield, Alison Moyet, MC Hammer. Ponadto za pośrednictwem satelity wystąpili między innymi Whitney Houston, Gloria Estefan, Rod Stewart, Paul Simon, INXS i Yes. Transmisję koncertu oglądało ponad 50 milionów osób na cały świecie.

1982
Firma SONY zaprezentowała Watchmana – pierwszy telewizor, który można nosić jak zegarek.

1976
Wokalista Keith Relf, były członek The Yardbirds i współzałożyciel Renaissance, został znaleziony martwy w domu w Londynie. Miał 33 lata. Według policji przyczyną śmierci było porażenie prądem z gitary, którą trzymał w dłoniach.

1963
Urodził się Charles Pettigrew, wokalista duetu Charles And Eddie. Ich największym przebojem była piosenka „Would I Lie To You” (1992).

1959
W Manchesterze urodził się gitarzysta formacji The Cult – Billy Duffy.

1948
W Birmingham, w Wielkiej Brytanii, urodził się Steve Winwood. Był wokalistą grup Spencer Davis Group, Blind Faith i Traffic. Od początku lat osiemdziesiątych nagrywa albumy solowe.

1945
Urodził się Ian McLagan, pianista angielskiego zespołu Small Faces. Grupa zmieniła później nazwę na Faces.

1928
W Kansas City urodził się wybitny producent, aranżer i kompozytor muzyki pop i soul – Burt Bacharach. Na koncie ma między innymi takie przeboje jak „I Say a Little Prayer” (Aretha Franklin), „Walk on By” (Dionne Warwick), „That’s What Friends Are For” (Dionne Warwick).

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *