Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 13 maja

Kalendarium: 13 maja

4
(1)

2013
Połączenie potęgi muzyki i obrazu, znane utwory w zupełnie nowej formie, a przy tym wszystkim wciąż ten sam głos i charyzma – takimi słowami podsumować można monumentalne widowisko z udziałem Petera Gabriela, jakie kilkunastotysięczna publiczność podziwiała wczoraj w ramach finałowego koncertu trzeciej edycji Life Festival Oświęcim. Apetyt na występ Petera Gabriela zaostrzyli Teddy Jr., Antwerp Gipsy–Ska Orkestra, a także zespół Kroke, wspomagany wokalnie przez Annę Marię Jopek.

2008
W USA ukazał się pierwszy studyjny album Duffy o tytule „Rockferry”.

2007
Britney Spears spowodowała korek uliczny w Malibu, gdy zatrzymała się znienacka przy chodniku, aby zmienić pieluszkę swojemu synkowi. Podążający za nią paparazzi zgromadzili się wokół samochodu wywołując zamieszanie na ulicy.

2005
W dniu 55. urodzin Stevie’ego Wondera, jego żona Karen Millard, urodziła mu synka. To już piąty potomek artysty.

1971
W dniu swoich 21. urodzin Stevie Wonder otrzymał wszystkie swoje zarobki z okresu dzieciństwa. Jednak pomimo, iż wpływy ze sprzedaży jego płyt przekroczyły 30 milionów dolarów, wokalista otrzymał jedynie milion.

1967
W Nowym Jorku urodził się Chuck Schuldiner – amerykański gitarzysta i wokalista, lider formacji Death i Control Denied, jeden z pionierów gatunku death metal.

1966
Urodziła się Alison Elizabeth Goldfrap – angielska wokalistka, założycielka zespołu Goldfrapp – którego nazwa pochodzi od nazwiska artystki.

1966
Zespół Rolling Stones wydał singiel „Paint It Black”.

1951
W Newcastle w Wielkiej Brytanii urodził się Paul Thompson, w latach 1971-1980 perkusista Roxy Music. Po rozstaniu z kolegami Thompson współpracował m.in. z Garym Moorem i zespołem Concrete Blonde.

1950
W Saginaw w stanie Michigan urodził się Stevie Wonder czyli Steveland Hardaway Judkins. Niewidomy od urodzenia wokalista, autor piosenek, multiinstrumentalista jest jednym z najpopularniejszych amerykańskich artystów. W swojej twórczości miesza soul, funk i pop z rockiem, jazzem, reggae, R&B; i muzykę afrykańską.

1950
Urodził się gitarzysta i wokalista Danny Kirwan, który występował w jednym z wczesnych składów Fleetwood Mac.

1949
Pete „Overend” Watts, basista Mott the Hoople, przyszedł na świat w Birmingham.

1941
W Kalifornii urodził się Ritchie Valens, muzyk, który odnalazł brakujące ogniwo między rockiem a muzyką latynoską. Stworzył takie przeboje jak „Donna” i „La Bamba.”

1912
W Toronto urodził się Gil Evans, aranżer jazzowy, który pracował z Milesem Davisem i Stingiem.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 4 / 5. Ilość głosów: 1

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *