Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 12 stycznia

Kalendarium: 12 stycznia

0
(0)

2008
Eddie Vedder, wokalista grupy Pearl Jam, odebrał statuetkę Złoty Glob w kategorii Najlepsza Piosenka. Otrzymał ją za kawałek „Guaranteed”, który znalazł się na soundtracku do filmu „Into the Wild”.

2003
Zmarł Maurice Gibb, współzałożyciel i gwiazda słynnego zespołu Bee Gees. Diagnoza lekarska mówiła o problemach z jelitami i muzyka skierowano na stół operacyjny. Podczas operacji Maurice dostał ataku serca i w wyniku powikłań zmarł.

1998
The Eagles, Fleetwood Mac, the Mamas & the Papas, Santana, Lloyd Price, Gene Vincent, Allen Toussaint i Jelly Roll Morton zostali wprowadzeni do Rock and Roll Hall of Fame.

1996
Janet Jackson podpisała niezwykle lukratywny kontrakt nagraniowy z wytwórnią Virgin Records, którego wartość oceniono na około 80 milionów dolarów.

1995
Do Rockandrollowego Salonu Sławy zakwalifikowano kolejnych wykonawców: Allman Brothers Band, Ala Greena, Janis Joplin, Martha And The Vandellas, Franka Zappę, Led Zeppelin i Neila Younga.

1995
Stevie Wonder wystąpił po raz pierwszy od blisko dziewięciu lat w stanie Arizona. Wcześniej piosenkarz bojkotował tą część Stanów Zjednoczonych, z powodu odwołania obchodów dnia Martina Luthera Kinga. Święto to przywrócono w Arizonie w 1993 roku.

1993
Byli członkowie grupy Cream – Ginger Baker, Eric Clapton i Jack Bruce, przezwyciężając na chwilę nieporozumienia, wystąpili razem po raz pierwszy od prawie 25 lat podczas VIII bankietu Rock and Roll Hall of Fame, wprowadzeni przez ZZ Top.

1992
Urodziła się Georgia May Ayeesha, trzecie dziecko Micka Jaggera i modelki Jerry Hall.

1992
Bob Geldof wywołał awanturę na pokładzie samolotu, za co został aresztowany. Spędził 5 godzin na płycie lotniska w Stansted w Anglii.

1981
Płytoteka Białego Domu wzbogaciła się o albumy Boba Dylana oraz zespołów KISS i Sex Pistols, podarowane przez Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Nagraniowego (RIAA).

1980
W mieście Fitchburg w stanie Massachusetts urodziła się Amerie Mi Marie Rogers, znana jako Amerie, amerykańska wokalistka R&B, kompozytorka, tancerka, aktorka i modelka.

1979
Aynsley Dynbar został perkusistą zespołu Jefferson Starship.

1975
W Liverpoolu urodziła się Melanie C, naprawdę Melanie Chisholm, członkini angielskiej grupy Spice Girls, która z powodzeniem kontynuuje karierę solową.

1959
Urodził się Per Gessle, kompozytor i gitarzysta szwedzkiego duetu Roxette.

1957
Elvis Presley nagrał singiel „All Shook Up”.

1949
W Krakowie przyszedł na świat piosenkarz, instrumentalista, aktor – Andrzej Zaucha. Artysta zmarł w 1991 roku.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *