Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 13 stycznia

Kalendarium: 13 stycznia

0
(0)

2009
Na Bahamach zmarł Gary Kurfirst, słynny odkrywca muzycznych talentów. Opiekował się m.in. takimi legendami muzyki, jak Jimi Hendrix, Janis Joplin, The Doors, Jeff Beck czy Jane’s Addiction. Miał 60 lat.

2009
Maria Peszek otrzymała nagrodę „Paszport Polityki” w kategorii muzyka popularna.

1989
W Viljandi w Estonii urodziła się Triinu Kivilaan, modelka i wokalistka, członkini girlsbandu Vanilla Ninja.

1984
Po koncercie w Bostonie skradziono sprzęt grupie Metallica.

1984
Brytyjskie Radio 1 zakazało nadawania piosenki „Relax” zespołu Frankie Goes To Hollywood. Zdaniem DJ-a Mike’a Reada utwór był otwarcie obsceniczny.

1981
W Warszawie przyszła na świat popowa piosenkarka – Hania Stach. Wokalistka zwyciężyła z jednym odcinków „Szansy na sukces” jak i zdobyła szóste miejsce w pierwszej edycji programu „Idol”.

1969
Elvis Presley nagrywał w Memphis po raz pierwszy od czasów współpracy z wytwórnią Sun w latach 50. – sesja zaowocowała jego osiemnastym singlem Numer 1 – „Suspicious Minds”.

1967
Rolling Stones pojawili się w amerykańskim programie telewizyjnym „Ed Sullivan Show” i zmuszeni zostali do zmiany tekstu utworu „Let’s Spend The Night Together” – zamiast tytułowego refrenu śpiewali „Let’s spend some time together”.

1964
Wytwórnia Capitol Records wydała w USA pierwszą płytę zespołu The Beatles. Singel „I Wanna Hold Your Hand” został najszybciej sprzedającą się małą płytą za oceanem. W ciągu trzech tygodni kupiono milion egzemplarzy.

1961
W Hastings urodził się Graham MacPherson, znany jako Suggs, wokalista brytyjskiej grupy Madness.

1949
Urodził się Andrzej Zaucha, w latach 1969-1972 był wokalistą grupy Dżamble następnie Anawa aż w końcu nagrywał solo. Zginął tragicznie 10 października 1991 roku.

1854
Anthony Faas z Filadelfii opatentował pierwszy akordeon.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *