Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 14 stycznia

Kalendarium: 14 stycznia

0
(0)

2009
Gary Barlow z zespołu Take That po raz trzeci został ojcem. Wokalista i jego żona Dawn powitali na świecie córeczkę Daisy.

2006
Eminem ponownie poślubił swoją byłą żonę Kim Mathers. Stało się to cztery lata po rozwodzie pary. W uroczystości weselnej wzięli udział m.in. DJ Lord Sear oraz członkowie grup G-Unit i D12.

2006
Jay Kay, lider grupy Jamiroquai, przed jednym z klubów w Londynie, zaatakował paparazziego Dennisa Gilla. Fotograf twierdzi, że został ranny w rękę i uszkodzono mu aparat. Według Kaya, przez Gilla rozpadł się jego związek z telewizyjną prezenterką Denise Van Outen. Gill w 2001 roku zrobił zdjęcie liderowi Jamiroquai, gdy opuszczał on jeden z nocnych klubów towarzystwie innej kobiety.

2005
Na cmentarzu Hollywood Forever w Los Angeles odsłonięto pomnik Johnny’ego Ramone’a, lidera punkrockowej grupy The Ramones. Statua z brązu przedstawia muzyka grającego na swojej ulubionej gitarze Mosrite.

2000
Kim Wilde, piosenkarka popularna w latach 80., urodziła swe drugie dziecko. Córeczka wokalistki i jej męża, Hala Fowlera, przyszła na świat w jednym z londyńskich prywatnych szpitali. Dziewczynka otrzymała imię Rose (Róża), na cześć ulubionego kwiatu piosenkarki.

1996
Po siedmiu latach przerwy, George Michael z nagraniem „Jesus to a Child” powrócił na szczyt angielskiej listy przebojów.

1995
W zespole Pearl Jam, podczas koncertu w Waszyngtonie, zadebiutował perkusista Jack Irons.

1994
Zmarł amerykański kompozytor i piosenkarz Harry Nilsson.

1985
Singiel z piosenką „Do They Know It’s Christmas?”, wykonywany przez gwiazdy brytyjskiej muzyki pop występujące pod nazwą Band Aid, wyprzedził na tamtejszej liście przebojów wszech czasów utwór „Mull Of Kintyre” zespołu Wings.

1984
Na świat przyszła polska wokalistka pop Gosia Andrzejewicz.

1980
W Łodzi urodziła się Monika Kuszyńska, od 2001 roku wokalistka grupy Varius Manx. Wcześniej śpiewała w rockowym zespole Fahrenheit.

1973
Występ Elvisa Presleya „Elvis: Aloha from Hawaii” był transmitowany na żywo z Honolulu International Center Arena przez satelitę Intelsat IV do Japonii, Australii, Nowej Zelandii, Wietnamu Południowego i Malezji. Według szacunków koncert oglądało około miliard osób na całym świecie. Wpływy z imprezy, szacowane na 75 tysięcy dolarów, zostały przekazane na Fundusz Walki z Rakiem Kuiokalani Lee.

1970
Diana Ross zaśpiewała ostatni koncert z zespołem The Supremes. W czasie występu w Las Vegas przedstawiła swoją następczynię – Jean Terrell.

1969
Urodził się Dave Grohl, perkusista amerykańskiej grupy Nirvana, grający później z zespołami Queens of the Stone Age oraz Foo Fighters.

1968
Na Long Island w stanie Nowy Jork przyszedł na świat James Todd Smith znany jako LL Cool J – artysta hip-hopowy i aktor, jeden z najpopularniejszych raperów Wschodniego Wybrzeża.

1966
Brytyjski muzyk David Jones zmienił sobie nazwisko na Bowie.

1962
Urodziła się Patricia Morrison, w latach 1987-1990 basistka Sisters Of Mercy.

1959
W Stuttgarcie w Niemczech przyszedł na świat niejaki Geoffrey Wayne Tate. Niedługo potem jego rodzina przeniosła się do Stanów, gdzie w 1981 roku Geoff dołączył jako wokalista do grającej progresywny metal kapeli Queensrÿche.

1958
W Middlesex w Wielkiej Brytanii urodził się Cathal Carl 'Chas Smash’ Smyth, grający na trąbce w grupie Madness.

1942
W Pułtusku urodził się Krzysztof Klenczon, gitarzysta, wokalista i kompozytor, członek zespołów Niebiesko-Czarni, Pięciolinie, Czerwone Gitary i Trzy Korony. Zmarł 8 kwietnia 1981 roku.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *