Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 15 czerwca

Kalendarium: 15 czerwca

4
(1)

2007
Na 44. KFFP w Opolu piosenka wykonywana przez Patrycję Markowską pt. „Świat się pomylił” zdobyła główną nagrodę w konkursie „Premiery” oraz nagrodę dziennikarzy.

2006
Członkowie amerykańskiej formacji Meat Puppets ogłosili, że zespół wznowił działalność i po raz pierwszy od 1995 roku pracuje nad nową muzyką. Meat Puppets był jednym z ulubionych zespołów Kurta Cobaina, a rozpadł się z powodu narkotykowych problemów Crisa Kirkwooda.

2006
Została odrzucona apelacja Gary’ego Glittera, gwiazdy muzyki glam z lat 70., oznacza to, że muzyk spędzi trzy lata w wietnamskim więzieniu. W ”marcu 2006 roku został skazany przez sąd pierwszej instancji za molestowanie dwóch nieletnich wietnamskich dziewczynek.

2002
Mick Jagger otrzymał tytuł szlachecki. Został nominowany przez fana – Tony’ego Blaira. Tym samym dołączył do Paula McCartneya, Cliffa Richarda, George’a Martina i Eltona Johna.

2001
Eric Clapton, legendarny brytyjski rockman, został po raz trzeci ojcem. Jego towarzyszka życia, 25-letnia Amerykanka Melia McEnery, powiła córeczkę. Dziewczynka, która przyszła na świat w szpitalu w Columbus w stanie Ohio, otrzymała imiona Julie Rose.

1996
W wieku 78 lat zmarła „Pierwsza Dama Jazzu”, legendarna śpiewaczka Ella Fitzgerald.

1989
W wypadku motocyklowym zginął Pete de Freitas z brytyjskiej grupy Echo & The Bunnymen.

1981
W studiach AIR w Montserrat na Karaibach The Police rozpoczęli sesję nagraniową, przygotowując materiał na ich czwarty album – „Ghost in the Machine”. Płyta – The Police: Ghost in the Machine

1976
W Redondo Beach w Kalifornii urodził się Dryden Vera Mitchell, wokalista alt-rockowej kapeli Alien Ant Farm.

1967
Urodził się Eric Stefani, w 1986 roku współzałożyciel amerykańskiej grupy No Doubt, starszy brat wokalistki zespołu – Gwen Stefani. W 1994 Eric opuścił zespół, by poświęcić się karierze rysownika.

1951
Na świat przyszedł główny wokalistka zespołu Kansas – Steve Walsh.

1946
W Walsall urodził się Neville John Holder – wokalista i gitarzysta rytmiczny grupy Slade.

1941
W nowojorskim Brooklinie urodził się Harry Nilsson. W 1968 roku John Lennon i Paul McCartney, zapytani o ulubionego amerykańskiego artystę, wskazali właśnie na niego.

1937
W Littlefield w Teksasie urodził się Waylon Jennings, tuz amerykańskiej muzyki country.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 4 / 5. Ilość głosów: 1

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *