Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 15 kwietnia

Kalendarium: 15 kwietnia

0
(0)

2003
Wydano debiutancki krążek zwyciężczyni pierwszej edycji amerykańskiego „Idola” Kelly Clarkson, o tytule „Thankful”. Piosenkę z albumu „The Trouble with Love Is” wykorzystano do promocji filmu „To tylko miłość”. Płyta – Kelly Clarkson: Thankful

2001
Joey Ramone, wokalista legendarnej amerykańskiej punkowej grupy The Ramones, zmarł w szpitalu Nowym Jorku, o godzinie 14.40. Miał 49 lat. Przyczyną zgonu był nowotwór węzłów chłonnych.

1992
Urodziła się szwedzka gwiazdka pop, Amy Diamond.

1983
W składzie zespołu Metallica zadebiutował gitarzysta Kirk Hammett.

1982
Billy Joel, jadąc motocyklem, zderzył się z samochodem. W wyniku wypadku złamał sobie nadgarstek.

1971
Zespół The Beatles otrzymał Oscara za Najlepszą Piosenkę Oryginalną. Uhonorowany został utwór „Let It Be”.

1966
Ukazał się został longplay „Aftermath” grupy Rolling Stones. Była to pierwsza płyta w całości skomponowana przez Jaggera i Richardsa. Płyta – Rolling Stones: Aftermath

1966
W Londynie urodziła się modelka i piosenkarka Samantha Fox. Artystka stała się znana dzięki zajęciu drugiego miejsca w castingu dla modelek topless organizowanym przez magazyn „The Sunday People”.

1965
W Springfield urodziła się Linda Perry – wokalistka, kompozytorka, założycielka i liderka zespołu 4 Non Blondes oraz producentka muzyczna. Linda jest także właścicielką wydawnictwa płytowego Custard Records.

1894
Urodziła się największa śpiewaczka jazzowa i bluesowa Bessie Smith. Zginęła w wypadku samochodowym ”26 września 1937 roku. Była ulubionę wokalistką Janis Joplin.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *