Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 16 kwietnia

Kalendarium: 16 kwietnia

0
(0)

1997
Elton John został honorowym członkiem swojej dawnej uczelni, Królewskiej Akademii Muzycznej. Tym samym dołączył do grona 250 uhonorowanych twórców, w tym Franciszka Liszta, Feliksa Mendelssohna i Ryszard Straussa.

1972
Zespół Electric Light Orchestra zadebiutował w pubie Greyhound w Croydon w Anglii. Jednocześnie przestała istnieć beatowa grupa The Move, której frontman Roy Wood, był założycielem nowego zespołu.

1971
W Wielką Sobotę, w Lake Jackson (Teksas, USA) urodziła się Selena Quintanilla-Perez, wielka gwiazda muzyki Tejano. Zginęła tragicznie w 1995 roku.

1969
W Warszawie urodził się Wojciech Pilichowski, muzyk, basista, kompozytor. Współpracował z tak różnymi muzykami, jak Michał Urbaniak, Maryla Rodowicz, Kasia Groniec, Chris de Burgh, Enrique Iglesias, Basia, Funky Filon, Edyta Górniak, Kasia Kowalska, Natalia Kukulska czy Zbigniew Hołdys. Nagrał również kilkadziesiąt płyt jako muzyk sesyjny.

1964
Czesław Niemen zdał egzamin przed Państwową Komisją Weryfikacyjną MKiS i otrzymał czasowe (dwuletnie) uprawnienia do występów estradowych z zespołem Niebiesko-Czarni.

1955
Clive Campbell, znany jako Kool Herc, muzyk i producent, uznawany za pioniera muzyki hip hop w latach 70.

1953
Urodził się Peter Garrett, charyzmatyczny wokalista australijskiej grupy Midnight Oil. Znany z radykalnych poglądów, w październiku 2004 roku został członkiem Izby Reprezentantów australijskiego parlamentu.

1947
W Paisley urodził się szkocki wokalista i autor piosenek Gerard Rafferty.

1939
W Londynie urodziła się piosenkarka pop oraz największa brytyjska pieśniarka soulowa Dusty Springfield (właściwie Mary Isabel Catherine Bernadette O’Brien). Dusty była największą brytyjską gwiazdą pop lat sześćdziesiątych. Wokalistka zmarła na raka piersi w 1999 roku.

1924
W Cleveland w stanie Ohio urodził się wybitny kompozytor muzyki filmowej Henry Mancini, najbardziej znany jako twórca niezapomnianego motywu do komedii „Różowa Pantera”. 18 razy był nominowany do Oscara, z czego otrzymał 4 statuetki i dziś uważany jest za jednego z najważniejszych artystów w historii kina.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *