Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 17 kwietnia

Kalendarium: 17 kwietnia

0
(0)

2008
W nowojorskiej klinice onkologicznej Memorial Sloan-Kettering zmarł Danny Federici z grupy E Street Band. Federici był wieloletnim klawiszowcem zespołu towarzyszącego Bruce’owi Springsteenowi. W listopadzie 2007 roku wycofał się z trasy, aby ponownie stawić czoła chorobie, powrócił na scenę w marcu 2008 podczas koncertu Springsteena w Indianapolis. Danny od 3 lat walczył w czerniakiem. Miał 58 lat.

2007
Zespół Coma odebrał dwa Fryderyki: w kategorii Grupa Roku oraz Album Roku – Rock/Metal za album „Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków”.

2007
W Filadelfii zmarł gwiazdor muzyki gospel James B Davis. Artysta miał 90 lat. Legendarny muzyk w 1928 roku jako 12-latek założył grupę wokalną The Dixie Hummingbirds, z którą występował przez kolejnych 70 lat. W 1973 roku zespół otrzymał nagrodę Grammy za piosenkę „Loves Me (Like a Rock)” nagraną razem z Paulem Simonem.

2007
Bono, wokalista grupy U2, spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i wymógł na niej obietnicę, że będzie mógł przedstawić swoje postulaty w sprawie umorzenia długów krajów Trzeciego Świata podczas szczytu G8 w Niemczech, zaplanowanego na czerwiec 2007 roku.

2007
Członkowie legendarnej formacji Led Zeppelin zdecydowali się na jednorazową reaktywację podczas nabożeństwa ku czci nieżyjącego założyciela wytwórni Atlantic Records – Ahmeta Erteguna. Wśród muzyków składających hołd Ertegunowi znaleźli się również Mick Jagger, Eric Clapton i Phil Collins. Ceremonia zorganizowana przez wdowę po Ertegunie odbyła się w klubie Jazz At Lincoln Center.

1994
Perkusista Dave Abbruzzese odszedł z zespołu Pearl Jam.

1987
Były członek słynnej jamajskiej grupy The Wailers, Carlton Barrett, został zastrzelony przed swoim domem w Kingston na Jamajce. Jak się później okazało za morderstwo odpowiadała jego żona, jej kochanek oraz wspólnik.

1980
Bob Marley wystąpił podczas uroczystości obchodów Dnia Niepodległości Zimbabwe. Marley powiedział wówczas, że jest to dla niego „największy zaszczyt w życiu”.

1974
W Londynie urodziła się Victoria Beckham Adams – piosenkarka, była członki zespołu Spice Girls (znana jako Posh Spice). Prywatnie jest żoną piłkarza, Davia Beckhama.

1959
W Sheffield urodził się Steve Singleton, członek brytyjskiej formacji ABC.

1955
We Wrocławiu urodził się Jan Borysewicz – wokalista, gitarzysta i kompozytor rockowy. Pod koniec lat 70. rozpoczął współpracę z Budką Suflera, a w 1982 roku wraz z Andrzejem Mogielnickim założył zespół Lady Pank. Działał także jako solista oraz współpracował z innymi muzykami, między innymi z Pawłem Kukizem z grupy Piersi – razem nagrali album pod szyldem Borysewicz & Kukiz.

1955
We Wrocławiu przyszedł na świat Jan Borysewicz, wokalista, lider zespołu Lady Pank.

1954
W Filadelfii urodził się Michael Sembello, kompozytor, gitarzysta, producent i wokalista.

1948
W Pradze urodził się Jan Hammer, który jako klawiszowiec grał między innymi z Santaną i Jeffem Beckiem, zasłynął jednak przede wszystkim jako kompozytor nieśmiertelnego tematu z serialu „Miami Vice”.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *