Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 18 kwietnia

Kalendarium: 18 kwietnia

0
(0)

2009
Madonna, amerykańska ikona popu, spadła z konia. Gwiazda natychmiast po wypadku została przewieziona do szpitala Southampton w Nowym Jorku. Piosenkarka na szczęście nie odniosła poważniejszych urazów.

1996
Basista zespołu Chic, 43-letni Bernard Edwards, zmarł w tokijskim pokoju hotelowym. Przyczyną śmierci było zapalenie płuc.

1995
Wokalista Pantery – Phil Anselmo – przeprosił oficjalnie ochroniarza, którego pobił w czerwcu 1994 roku podczas jednego z koncertów.

1994
Mike Starr z zespołu Alice In Chains został skazany na 30 dni więzienia za posiadanie narkotyków.

1988
Na Jamajce rozpoczął się proces w sprawie morderstwa Petera Tosha. Członek legendarnej grupy Boba Marleya, The Wailers, zginął we wrześniu ”1987 roku.

1984
Ian Gillan, Richie Blackmore, Jon Lord, Roger Glover i Ian Paice, czyli Deep Purple, spotkali się w biurze Thames Talen, w Nowym Jorku, gdzie podpisali nowy kontrakt na 10 milionów dolarów. Zobowiązali się wówczas nagrać pięć albumów studyjnych.

1983
W wieku 44 lat zginął Felix Pappalardi, producent grupy Cream, a także basista zespołu Mountain. Zastrzeliła go własna żona.

1981
Po odejściu perkusisty Alana White’a i basisty Chrisa Squire’a, rozpadła się grupa Yes. Nie na długo – ponownie zaczęli grać razem już w 1983 roku.

1980
Ukazał się album „Heaven And Hell” grupy Black Sabbath z nowym wokalistą Ronniem Jamesem Dio (eks-Rainbow).

1974
W Detroit (stan Michigan) urodził się Mark Tremonti, gitarzysta obecnie związany z zespołem Alter Bridge, a wcześniej z grupą Creed.

1967
Na Brooklynie urodził się znany producent muzyki house – Todd Terry.

1962
Urodziła się Shirlie Holliman, brytyjska wokalistka i kompozytorka. Wspólnie z koleżanką Pepsi De Macque tworzyła damski dodatek do grupy Wham!. Od 1987 roku nagrywały już same jako Pepsi & Shirlie. Ich największe przeboje to „Heartache” (1987) i „Goodbye Stranger” (1987).

1935
Na Brooklinie urodził się Paul Rothchild, producent tak słynnych płyt, jak „L.A. Woman” The Doors czy „Pearl” Janis Joplin.

1922
W Arima na Trynidadzie urodził się mistrz muzyki calypso Lord Kitchener. Był ulubionym muzykiem księżniczki Małgorzaty, przede wszystkim dzięki piosenkom w stylu „Sugar Bum Bum”.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *