Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 16 lutego

Kalendarium: 16 lutego

0
(0)

2007
Britney Spears ogoliła sobie głowę w kalifornijskim salonie „Tarzana”. Później została zabrana do domu przez rodzinę i znajomych. Ponoć ten krok był spowodowany obawami, że może utracić prawo do opieki nad dwójką swoich dzieci.

2005
W londyńskim klubie „Hard Rock” odbyła się aukcja pamiątek po Jimim Hendriksie, pochodzących ze zbiorów Boba Terry’ego. I tak gitara Fender Stratocaster z 1965 roku została sprzedana za 190 tysięcy dolarów. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak rękopis wiersza napisanego przez Hendrixa dwa tygodnie po legendarnym występie na Monterey Pop Festival w 1967 roku (został sprzedany za 19 tysięcy dolarów). Równie popularna była kopia singla „Hey Joe” z autografem Hendrixa. Płyta sprzedała się za blisko 4 tysiące dolarów.

1992
Mick Jagger, wokalista grupy The Rolling Stones, nie został wpuszczony do Japonii, ponieważ 23 lata wcześniej był aresztowany za posiadanie narkotyków.

1970
W Bostonie urodził się amerykański producent i remikser Armand Van Helden, który największy sukces odniósł w 1996 roku dzięki remiskowi piosenki „Professional Widow” Tori Amos.

1968
The Beatles polecieli do Indii, by studiować u Maharishi Mahesh Yogi.

1963
Kanadyjski wokalista Paul Anka poślubił w Paryżu Marie-Ann Dezogheb.

1961
W Anglii urodził się Andy Taylor, gitarzysta zespołu Duran Duran.

1958
W Krakowie urodził się Jerzy Styczyński – od 1980 roku gitarzysta zespołu Dżem. Towarzyszył także innymi artystom, m.in. Chłopcom z Placu Broni, Martynie Jakubowicz czy grupie Lombard.

1940
Urodził się Leon Ware, kompozytor, pianista i wokalista. Jego największym sukcesem był utwór „What’s Your Name” (1979), jednak znacznie lepiej szło mu pisanie piosenek dla innych. Komponował między innymi dla Ike’a i Tiny Turner, Marvina Gaye’a, Isley Brothers, Bobby’ego Womacka, Johnny’ego Nasha i Michaela Jacksona.

1939
W Wasiliszkach Starych koło Nowogródka na należącej wtedy do Polski Grodzieńszczyźnie, urodził się Czesław Juliusz Wydrzycki, występujący pod pseudonimem Czesław Niemen – wybitny polski piosenkarz, kompozytor, multiinstrumentalista.

1935
W Detroit urodził się Sonny Bono, wokalista, kompozytor, polityk, pierwszy mąż Cher.

1932
Urodził się Otis Blackwell, amerykański kompozytor, wokalista i pianista. Uznawany jest za najbardziej twórczego kompozytora rhytm’n’bluesowego. Skomponował ponad 900 piosenek dla takich wykonawców jak Elvis Presley, Jerry Lee Lewis i Jimmy Jones.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *