Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 17 lutego

Kalendarium: 17 lutego

0
(0)

2011
Po ciężkiej chorobie zmarła Karin Stanek polska piosenkarka big bitowa.

1981
W Nowym Jorku przyszła na świat Paris Whitney Hilton – amerykańska aktorka, modelka i piosenkarka, a przede wszystkim dziedziczka hotelarskiej fortuny rodu Hiltonów.

1979
W sali nowojorskiego Palladium grupa The Clash rozpoczęła swoją pierwszą amerykańską trasę koncertową.

1975
Urodził się amerykański raper Wish Bone, członek zespołu Bone Thugs-N-Harmony. Znany jest także jako Stratejacket i Big Wish.

1972
Urodził się Billie Joe Armstrong, wokalista amerykańskiej grupy Green Day.

1972
Zespół Pink Floyd przedstawił widzom w londyńskim Rainbow Theatre swoje nowe dzieło – „The Dark Side Of The Moon” (roboczy tytuł „Eclipse”). Niektóre źródła twierdzą, że było to pierwsze publiczne wykonanie, inne – że co najmniej siódme. Płyta – Pink Floyd: The Dark Side of the Moon

1971
Elton John zdobył w Ameryce pierwszą Złotą Płytę albumem zatytułowanym po prostu „Elton John”. Płyta – Elton John: Elton John

1970
W Hollywood zmarł Alfred Newman, wybitny kompozytor muzyki filmowej, 9-krotny laureat Oscara. Przyczyną śmierci była rozedma płuc.

1969
Johnny Cash wraz z Bobem Dylanem nagrali w Nashville utwór „Girl From The North Country”.

1944
W Penclawdd niedaleko Swansea urodził się walijski muzyk i kompozytor Karl Jenkins, długoletni członek prog-rockowej grupy Soft Machine, twórca między innymi projektu Adiemus.

1941
Urodził się Gene Pitney, amerykański wokalista i kompozytor. Cztery z jego kompozycji trafiły na czołówki list przebojów, a jego największym przebojem był utwór „Only Love Can Break A Heart” z 1962 roku (drugie miejsce na Hot 100 „Billboardu”). Po długiej nieobecności na scenie muzycznej pojawił się niespodziewanie w 1989 roku, śpiewając w duecie z Markiem Almondem stary przebój „Something’s Gotten Hold Of My Heart”.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *