Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 17 maja

Kalendarium: 17 maja

0
(0)

2010
Pearl Jam zagrał w Bostonie koncert zadedykowany zmarłemu dzień wcześniej muzykowi grupy Black Sabbath, Ronniemu Jamesowi Dio.

2006
Ukazało się oficjalne oświadczenie potwierdzające separację pomiędzy eks-Beatlesem Paulem McCartneyem i jego żoną – byłą modelką Heather Mills.

2005
Kylie Minogue ogłosiła, że zdiagnozowano u niej raka piersi, i odwołała trasę koncertową po Australii i Azji, by poddać się leczeniu.

1994
W Sztokholmie Quincy Jones otrzymał Nagrodę Muzyczną Polar (1 milion koron szwedzkich), od fundatora tej nagrody, czyli Stiga Andersona, byłego menedżera Abby.

1994
W Krakowie i Katowicach odbyła się polska premiera filmu „Backbeat”, opowiadającego o początkach The Beatles. W krakowskiej premierze udział wzięli odtwórcy głównych ról: Sheryl Lee (Astrid Kirchnerr), Stephen Dorff (Stuart Sutcliffe), Ian Hart (John Lennon) i Gary Bakewell (Paul McCartney).

1981
Na świat przyszła włoska wokalistka Alessia D’Andrea, występująca także jako Andrea.

1974
Urodziła się Andrea Corr, wokalistka rodzinnego kwartetu The Corrs, najmłodsza z rodzeństwa.

1971
W Croydon (hrabstwo Surrey, Wielka Brytania) przyszła na świat Vernett (Vernie) Bennett, starsza z dwóch sióstr współtworzących brytyjską grupę Eternal.

1968
W Stamford, w stanie Connecticut, przyszedł na świat Dave Abbruzzese, późniejszy perkusista zespołu Pearl Jam.

1966
W Ealing urodził się Jan Kincaid – perkusista i klawiszowiec brytyjskiej formacji acid jazzowej Brand New Heavies.

1965
W Mercer w stanie Pensylwania urodził się Michael Trent Reznor, lider Nine Inch Nails. Pierwszego imienia nie używa, by nie mylono go z ojcem, także Michaelem.

1961
W Gweedore w irlandzkim hrabstwie Donegal urodziła się wokalistka Eithne Ní Bhraonáin, znana jako Enya.

1959
W 1959 roku urodził się Paul Di’Anno, były wokalista Iron Maiden. W 1981 roku Paul rozstał się z kolegami, a jego miejsce zajął Bruce Dickinson. Pózniej założył własną grupę Paul Di’Anno’s Battlezone, a po jej rozwiązaniu nagrywał z zespołem Killers.

1953
W 1953 roku urodził się Marek Biliński, były klawiszowiec grupy Bank, od wielu lat nagrywający solo.

1949
W hrabstwie Kent urodził się Bill Bruford, brytyjski perkusista rockowy i jazzowy, wieloletni członek Yes i King Crimson.

1940
Urodził się Taj Mahal, wokalista, kompozytor i multiinstrumentalista. Grał w zespole Canned Heat, a także na wczesnych płytach Pointer Sisters. Nagrywał również płyty solowe (pierwszą w roku 1968), pracował także jako muzyk sesyjny.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *