Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 19 stycznia

Kalendarium: 19 stycznia

0
(0)

2007
W wieku 66 lat zmarł Denny Doherty, jeden z czterech członków zespołu rockowego i folkowego Mamas and Papas. Grupa wylansowała kilka popularnych przebojów, takich jak „California Dreamin’” i „Monday, Monday”. Ten ostatni przebój przyniósł zespołowi nagrodę Grammy.

2006
W szpitalu w Reston w stanie Wirginia zmarł na atak serca Wilson Pickett, pionier muzyki soul, popularny szczególnie w latach 60. Miał 64 lata.

1998
Film „Kurt i Courtney” wycofany z festiwalu filmowego w Sundance, został w końcu wyświetlony w czasie przeglądu w Slamdunk w Utah. Dokument podąża tropem nieoficjalnych oskarżeń, jakoby za śmierć Kurta Cobaina (lidera Nirvany) odpowiadała jego żona Courtney Love.

1993
Podczas gali zorganizowanej przez Billa Clintona po raz pierwszy od lat wystąpiła publicznie grupa Fleetwood Mac. Wykonali „(Don’t Stop) Thinking About Tomorrow)” – nieoficjalny hymn kampanii prezydenckiej Clintona. Oprócz Fleetwood Mac tego wieczoru wystąpili również: Aretha Franklin, Barbra Streisand, Michael Jackson, Little Richard i Chuck Berry.

1990
W Londynie w wieku 24 lat zmarła na raka mózgu Melanie Appleby, wokalistka duetu Mel And Kim.

1984
W Europie ukazała się pierwsza EP-ka grupy Metallica „Jump In The Fire”.

1977
Podczas inauguracji Jimiego Cartera na prezydenta USA, w części artystycznej wystąpiła Aretha Franklin. Ceremonia odbyła się w Waszyngtonie, a Aretha wykonała „God Bless America”.

1977
W elektrowni w Battersea w Wielkiej Brytanii odbyła się premierowa prezentacja albumu „Animals” grupy Pink Floyd. Płyta – Pink Floyd: Animals

1968
W Palo Alto w Kalifornii urodził się Whitfield Crane, założyciel i wokalista hard-rockowego zespołu Ugly Kid Joe.

1965
W „Grand Hotelu” w Sopocie odbył się pierwszy koncert Czerwonych Gitar.

1957
W Birmingham urodził się klawiszowiec zespołu UB40, Michael Virtue.

1949
W Batley w Anglii urodził się Robert Palmer, brytyjski wokalista popowy i soulowy.

1946
Urodziła się Dolly Parton, jedna z największych gwiazd muzyki country. Po raz pierwszy nagrodę Grammy otrzymała za płytę „Dolly Parton” (1978). Największe przeboje: „9 to 5”, „Islands In The Stream” (duet z Kenny Rogersem).

1945
W Edynburgu urodził się Rod Evans, brytyjski wokalista i kompozytor. Współzałożyciel i pierwszy wokalista grupy Deep Purple, od której odszedł w w 1970 roku po nagraniu 3 płyt. Zastąpił go Ian Gillan.

1943
W Port Arthur urodziła się Janis Joplin, amerykańska wokalistka rockowa, która zmarła w wieku 27 lat w wyniku przedawkowania narkotyków.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *