Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 20 stycznia

Kalendarium: 20 stycznia

0
(0)

2005
Piosenkarz Krzysztof Krawczyk wziął ślub ze swoją żoną Ewą po raz… czwarty. W ceremonii w Urzędzie Stanu Cywilnego w Parzęczewie koło Łodzi uczestniczyli tylko członkowie najbliższej rodziny i przyjaciele. Chronologia ślubów Krzysztofa Krawczyka przedstawia się następująco: 1. ślub w USA; 2. ślub cywilny w Polsce; 3. rozwód w Polsce; 4. ponowny ślub kościelny; 5. ponowny ślub cywilny.

2004
Alicja Janosz uczestniczyła w groźnie wyglądającym wypadku samochodowym. Auto, którym podróżowała, omal nie zderzyło się z TIR-em. Na szczęście wokalistce nie stało się nic poważnego. Ranny został jej menedżer, Robert 'Grażdan’ Kniaź.

1988
Do Rockandrollowego Salonu Sławy dołączono kolejnych wykonawców. Byli to między innymi The Beach Boys, The Beatles, The Drifters, Bob Dylan i The Supremes.

1982
W czasie koncertu Ozzy’ego Osbourne’a w Des Moines w Iowa, jeden z fanów rzucił na scenę nietoperza. Ozzy chwycił oszołomione zwierzę i myśląc, że jest to zabawka, odgryzł mu głowę. Wokalista został jednocześnie ugryziony i musiał przyjąć serię zastrzyków przeciw wściekliźnie.

1972
W mieście Mölndal urodził się szwedzki gitarzysta Oscar Dronjak. Związany był z death metalowym zespołem Ceremonial Oath, a następnie z power metalową grupą HammerFall. Współpracował także gościnnie z zespołem In Flames.

1971
W Croydon w angielskim hrabstwie Surrey urodziła się Easther Bennett, wokalistka brytyjskiego zespołu Eternal.

1971
W Manchesterze urodził się Gary Barlow, wokalista angielski, członek zespołu Take That.

1965
W Zachodnim Londynie urodziła się brytyjska wokalistka soulowa Heather Small. Początkowo związana była z grupą Hot House, ale największą popularność zdobyła jako frontmanka housowego zespołu z Manchesteru – M-People. Później nagrywała także solo.

1965
Zmarł brytyjski DJ Alan Freed, który wymyślił nazwę „rock and roll”.

1952
Urodził się Paul Stanley, amerykański gitarzysta i kompozytor, członek grupy KISS. W 1978 roku wszyscy czterej członkowie KISS wydali płyty solowe – płyta Paula zatytułowana „Paul Stanley” sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy.

1952
Urodził się Ian Hill, gitarzysta basowy Judast Priest.

1951
W Toruniu urodził się Ryszard Skibinski, wirtuoz harmonijki ustnej, lider i założyciel Kasy Chorych. Zmarł 4 czerwca 1983 roku.

1945
W Manchesterze urodził się gitarzysta i wokalista Eric Stewart, znany z takich formacji jak 10cc i Wayne Fontana & the Mindbenders. Wydał także dwie płyty solo.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *