Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 20 kwietnia

Kalendarium: 20 kwietnia

0
(0)

2009
W Bazylice Ojców Salezjanów w Warszawie zespół Coma odebrał dwie nagrody Fryderyk – za Album Roku – Rock „Hipertrofia” oraz jako Grupa Roku. Statuetkę odebrał też frontman Piotr Rogucki, zwycięzca w kategorii Wokalista Roku. Płyta – Coma: Hipertrofia

2004
Billy Corgan, były lider grupy Smashing Pumpkins, zadebiutował jako solista w klubie Metro w Chicago. Podczas koncertu zaprezentował premierowy materiał, który miał znaleźć się na jego nowym albumie.

1999
Policja potwierdziła informacje, jakoby szef Death Row Records – Marion „Suge” Knight – był zamieszany w morderstwo rappera ze Wschodniego Wybrzeża Notoriousa B.I.G., do którego doszło w 1997 roku.

1993
Jack Gordon, mąż LaToyi Jackson, został aresztowany w związku z pobiciem artystki. Siostra Michaela Jacksona miała zostać uderzona krzesłem w ich apartamencie w Nowym Jorku.

1992
W Londynie odbył się koncert poświęcony pamięci Freddie’ego Mercury. Na scenie pojawili się między innymi Elton John, Guns N’ Roses, Roger Daltrey, Liza Minnelli, David Bowie, George Michael, Def Leppard i Spinal Tap. Wokalista grupy Queen odszedł ”24 listopada 1991 roku.

1992
Koncern Time Warner Inc. ogłosił zawarcie 7-letniego multimedialnego kontraktu z nowo powstałą firmą Madonny – Maverick. Maverick obejmowało wytwórnię płytową, wydawnictwo oraz filie – książkową, telewizyjną, promocyjną i filmową. Nazwa powstała z połączenia pierwszy liter dwóch imion wokalistki – Madonna Veronica – i ostatnich czterech jej menedżera – Federicka DeManna.

1991
W pożarze swego domu w Essex zginął Steve Marriott, gitarzysta, wokalista i kompozytor, członek brytyjskich grup Small Faces i Humble Pie.

1968
Deep Purple po raz pierwszy wystąpili na żywo. Koncert odbył się w miejscowości Tastrup, w Danii, a grupa nie nazywała się wtedy jeszcze Deep Purple, ale Roundabout.

1967
W Nowym Jorku na świat przyszedł Mike Portnoy (wł. Michael Stephen Portnoy) – wirtuoz instrumentów perkusyjnych, współzałożyciel i perkusista grupy Dream Theater.

1964
Odbyła się premiera filmu „Viva Las Vegas” Elvisa Presleya.

1951
W nowojorskiej dzielnicy Bronx urodził się kompozytor, producent i wokalista soulowy Luther Vandross. Artysta zmarł w lipcu 2005 roku.

1948
Urodził się Craig Frost, klawiszowiec słynnej amerykańskiej grupy Grand Funk Railroad. Zaraz po jego przyjściu w 1972 roku, nazwę zespołu skrócono na Grand Funk. W 1976 roku grupa rozpadła się, a Craig później grał jeszcze w Flint i Bob Seger’s Silver Bullet Band.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *