Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 21 kwietnia

Kalendarium: 21 kwietnia

4.5
(2)

2007
W swoim domu w Wielkiej Brytanii zmarła Doris Richards – 91-letnia matka gitarzysty Rolling Stones, Keitha Richardsa. Dokładna przyczyna zgonu pani Richards nie została upubliczniona.

2006
David Lee Roth, były wokalista amerykańskiej grupy Van Halen, po raz ostatni wystąpił jako DJ radiowy w jednej z nowojorskich stacji, należącej do koncernu CBS. Roth, który został wyrzucony po zaledwie 4 tygodniach, zastąpił niesławnego DJ-a Howarda Sterna. Artysta podczas ostatniej audycji powiedział słuchaczom, że czuje się „odrzucony” i „wykopany” i nie zostawił na szefach radia suchej nitki.

2004
Gary Barlow, jeden z byłych wokalistów boysbandu Take That ogłosił, że zespół reaktywuje się aby zagrać jeden koncert w Święta Bożego Narodzenia. Z przedsięwzięcia wycofał się Robbie Williams, również były członek Take That, który występuje jako solista.

2003
Czarnoskóra pieśniarka soulowa Nina Simone zmarła po długiej chorobie w swojej willi w Carry-le-Rouet na południu Francji. Zgodnie z życzeniem artystki, jej prochy rozsypano w róznych krajach Afryki.

2001
Peter Buck z R.E.M. został aresztowany na lotnisku Heathrow za spowodowanie zagrożenia życia przez świadome uszkodzenie maszyny, pijaństwo, nieposłuszeństwo wobec kapitana i napaść na stewardesę.

1993
Bill Wyman, były basista Rolling Stones, poślubił 33-letnią Suzanne Accosta . Ceremonia odbyła się na południu Francji.

1970
Elton John zadebiutował na żywo jako solista. Wystąpił jako support przed londyńskim koncertem T.Rex.

1969
W londyńskiej sali Royall Albert Hall wystąpiła Janis Joplin. Później uznano ten koncert za jeden z najlepszych w jej życiu.

1964
Urodził się Mark Stoop, członek holenderskiego zespołu Art Company.

1963
W Glasgow urodził się szkocki gitarzysta, basista i autor piosenek Johnny McElhone. W latach 1980-83 był członkiem popularnego na Wyspach zespołu Altered Images, następnie (1984-86) udzielał się jako basista w grupie Hipsway, by w roku 1986 założyć zespół Texas, w którym gra do dzisiaj.

1959
W Blackpool w Anglii urodził się Robert Smith, trzecie dziecko Alexa i Rity Smith, gitarzysta i wokalista, założyciel i lider kultowej formacji The Cure.

1958
W Londynie urodził się Mike Barson, klawiszowiec grupy Madness.

1953
W Nowym Sączu urodził się Wojciech Antoni Waglewski, magister socjologii, ojciec Fisza i Emade, lider i gitarzysta zespołu Voo Voo.

1950
W Meriden (Connecticut) urodził się Rob Hyman – amerykański wokalista, kompozytor, klawiszowiec, akordeonista, aranżer, producent, właściciel studia nagrań i współzałożyciel zespołu The Hooters.

1947
W Ann Arbor, w stanie Michigan, urodził się Iggy Pop. Pionier punk rocka i prekursor nowej fali. Naprawdę nazywa się James Jewel Osterberg i jest wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów i producentem nagrań. W latach 1968-74 był liderem kultowej dziś grupy The Stooges, później rozpoczął karierę solową.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 4.5 / 5. Ilość głosów: 2

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *