Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 22 kwietnia

Kalendarium: 22 kwietnia

0
(0)

2009
Elton John po raz ostatni wystąpił w Caesars Palace i po pięcioletnim kontrakcie oraz 241 występach pożegnał się z publicznością w Las Vegas.

2007
W programie telewizyjnym wokalistka Dorota „Doda” Rabczewska ogłosiła, że rozwodzi się z mężem, piłkarzem Radosławem Majdanem.

2007
Byłe wokalistki grupy Spice Girls spotkały się podczas chrzcin córeczki Geri Halliwell, Bluebell Madonny. Na ceremonii, która odbyła się w londyńskim kościele św. Michała, pojawiły się między innymi Victoria Beckham, Melanie C i Emma Bunton.

2005
Carnie Wilson, jedna z wokalistek amerykańskiego żeńskiego tria Wilson Phillips, urodziła córeczkę, która otrzymała imiona Lola Sofia. Przy porodzie uczestniczył także dziadek dziewczynki, Brian Wilson, legendarny wokalista The Beach Boys.

2003
Brytyjski zespół S Club 7 ogłosił informację o zakończeniu działalności pod koniec maja 2003 roku. Jednocześnie grupa poinformowała, że jej siostrzana formacja S Club Juniors przekształci się w S Club 8.

2001
Urodził się Nicholas Austin, synek Phila Collinsa i jego żony Orianne. Jest to czwarte dziecko słynnego wokalisty.

1999
Sinead O’Connor została wyświęcona przez biskupa Michaela Coksa i przyjęła imię Bernadetta Maria w zakonie Matki Boskiej dysydenckiego odłamu Kościoła Katolickiego w Lourdes.

1998
Zespół Faith No More ogłosił decyzję o zakończeniu działalności. Mike Patton dołączył do Mr. Bungle and Fantomas, natomiast Roddy Bottum związał się z Imperial Teen.

1981
Eric Clapton trafił do szpitala w skutek wypadku samochodowego, do którego doszło w Seattle.

1977
Ukazał się pierwszy singiel grupy Jam – „In the City”.

1969
W Londynie, na dachu budynku Apple, odbyła się ceremonia, podczas której John Lennon zmienił swoje drugie imię z „Winston” na „Ono”.

1969
Wytwórnia A&M; podpisała kontrakt z zespołem The Carpenters.

1959
Odbyła się premiera filmu muzycznego „Go Johnny Go” z udziałem Chucka Berry’ego i Jackie’ego Wilsona.

1955
W Nowym Jorku urodził się legendarny producent Arthur Baker, odpowiedzialny między innymi za brzmienie New Order.

1951
W Sheffield urodził się Paul Carrack, wokalista angielski, współpracujący z zespołami Ace, Roxy Music i Mike and the Mechanics.

1937
W Chicago urodził się Jack Nitzsche, który jako aranżer miał swój wkład w albumy między innymi Monkees, Buffalo Springfield, Neila Younga i Rolling Stonesów.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *