Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 23 kwietnia

Kalendarium: 23 kwietnia

0
(0)

2012
Michael Bublé, jeden z najbardziej rozpoznawalnych piosenkarzy ostatniej dekady, przez wielu określany mianem nowego Franka Sinatry, wystąpił po raz pierwszy w Polsce! Kanadyjczyk zaśpiewał w hali ERGO ARENA na granicy Gdańska i Sopotu.

2009
Klawiszowiec Procol Harum Matthew Fisher złożył apelację w londyńskiej Izbie Lordów w sprawie procesu o prawa autorskie do przeboju „The Whiter Shade of Pale”. Fisher domaga się uznania jego wkładu w powstanie słynnej piosenki. W roku 2008 Fisher przegrał proces przeciwko wokaliście Gary’emu Brookerowi, który został uznany za jedynego autora, podczas gdy wcześniejszy wyrok z 2006 roku przyznawał Fisherowi 40% praw autorskich.

1991
Zmarł Johnny Thunders, gitarzysta zespołów New York Dolls i Heartbreakers.

1986
W wieku 81 lat zmarł amerykański pianista i kompozytor Harold Arlen. Wraz z autorem tekstów Tedem Koehlerem stworzył między innymi takie utwory jak „Get Happy” i „Stormy Weather”.

1981
Jerry Lee Lewis, Johnny Cash i Carl Perkins czyli trzech członków oryginalnego składu Million Dollar Quartet połączyło siły na scenie. Koncert odbył się w Republice Federalnej Niemiec, a jego efektem był album live „The Survivors”. Czwartym członkiem Million Dollar Quartet był Elvis Presley. Płyta – Johnny Cash: The Survivors Live

1979
W Helsinkach urodził się Lauri Ylönen, frontman i wokalista fińskiej grupy rockowej The Rasmus.

1977
W londyńskim klubie Roxy zadebiutował zespół Adama Anta – Adam and The Ants.

1977
W stolicy Iranu, Teheranie urodził się Arash Labaf, mieszkający w Szwecji wokalista, tancerz i producent.

1976
Na świat przyszli bliźniacy Aaron i Bryce Dessner z amerykańskiej indie rockowej formacji The National.

1969
Zmarł Krzysztof Komeda, polski kompozytor i pianista jazzowy. Zasłynął między innymi jako autor słynnej kołysanki z filmu „Rosemary’s Baby” Romana Polańskiego.

1969
W Los Angeles spalił się klub Ash Grove. W lokalu tym „zjedli zęby” muzycy z Canned Heat.

1960
Urodził się Steve Clark, gitarzysta brytyjskiego zespołu rockowego Def Leppard. Clark zmarł w ”styczniu 1991 roku.

1960
W Caversham John Lennon i Paul MacCartney po raz pierwszy zagrali razem. Wystąpili wtedy pod nazwą The Nerk Twins.

1956
Elvis Presley po raz pierwszy wystąpił w Las Vegas. Publiczność w tak zwanym średnim wieku nie była zachwycona występami przyszłego gwiazdora, w związku z tym koncerty zakończyły się po tygodniu.

1953
W Rzeszowie urodził się Jerzy Filar – polski kompozytor, autor tekstów i wykonawca piosenek z nurtu piosenki poetyckiej i turystycznej. Związany jest z zespołem Nasza Basia Kochana.

1952
W Kalamazoo urodził się amerykański producent i autor piosenek – Narada Michael Walden. Tworzył dla takich gwiazd Aretha Franklin, Whitney Houston, Dionne Warwick i Eddie Murphy. Okazjonalnie udzielał się także jako perkusista.

1943
Zespół jazzowy The Earl Hines Band rozpoczął swoją rezydenturę w Apollo Theatre na Harlemie. Wśród muzyków The Earl Hines Band znaleźli się między innymi Dizzy Gillespie, Charlie Parker i Sarah Vaughan.

1936
W Vernon w Teksasie urodził się syn robotnika i pielęgniarki, amerykański wokalista i kompozytor, pionier rock and rolla – Roy Orbison. Zasłynął takimi przebojami jak „In Dreams”, „Candy Man”, „Mean Woman Blues” i najsłynniejszym – „Oh, Pretty Woman”.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *