Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 20 maja

Kalendarium: 20 maja

4
(1)

2007
W Los Angeles, w wieku 85 lat zmarł kompozytor Ben Weisman, autor prawie 60 piosenek Elvisa Presleya, w tym „Rock-a-Hula Baby” i „Crawfidh”. W swojej karierze komponował również piosenki dla innych gwiazd, w tym Barbry Streisand i Beatlesów. Przyczyną śmierci były komplikacje po przebytym zawale i zapaleniu płuc.

1996
Album George’a Michaela zatytułowany „Older” stał się najszybciej sprzedawaną płytą w Anglii w ciągu dekady – w pierwszym tygodniu kupiło go pół miliona ludzi. Płyta – George Michael: Older

1995
Don Henley, były muzyk grupy The Eagles, poślubił Sharon Summerall. Ceremonia odbyła się w Malibu, a uczestniczyli w niej między innymi Tony Bennett, Billy Joel, Sting i Bruce Springsteen.

1979
Elton John wystąpił w Leningradzie, stając się tym samym pierwszą zachodnią gwiazdą muzyki pop, która odbyła tournee po ZSRR.

1977
W nowojorskim Winter Garden Theatre odbyła się premiera spektaklu „Beatlemania”.

1976
Amerykańska grupa Blondie po raz pierwszy wystąpiła w Anglii.

1976
Keith Richards (The Rolling Stones) zasnął za kierownicą swojego bentleya i wypadł z autostrady M1 w pobliżu Newport Pagnell, przebił ogrodzenie i żywopłot i zatrzymał się na polu. Policja w samochodzie znalazła sprzęt do zażywania narkotyków. Muzyk stanął przed sądem w styczniu 1977 roku.

1975
W Austin w Teksasie urodził się Andrew Sega, znany także jako Necros oraz The Alpha Conspiracy. Dał się poznać jako członek elektro popowego projektu Iris. Jest także właścicielem wytwórni Diffusion Records.

1972
W Uppsali urodził się szwedzki muzyk Andreas Lundstedt, najlepiej znany jako członek popowego zespołu Alcazar.

1971
Podczas meczu baseballowego Peter Cetera, wokalista zespołu Chicago, wdał się w gwałtowną bójkę z czterema mężczyznami, w wyniku której stracił cztery zęby.

1962
W Göteborgu urodził się szwedzki perkusista Anders Johansson. W latach 80. nagrywał i koncertował z Yngwie Malmsteenem (5 albumów i 5 tras koncertowych). Od 1999 roku związany ze szwedzką grupą power metalową HammerFall. Na koncie ma także album solowy.

1960
Przed pierwszą trasą koncertową w Szkocji, zespół Johnny & the Moondogs zmienił nazwę na Silver Beetles. Grupę tworzyli wówczas John Lennon, Paul Ramon, Carl Harrison i Stuart de Stael. Ostatnie trzy nazwiska to pseudonimy: Paula McCartneya, George’a Harrisona i Stuarta Sutcliffe’a.

1955
W Bielsku-Białej urodził się Zbigniew Preisner – kompozytor muzyki filmowej i teatralnej, artysta Piwnicy pod Baranami.

1946
W El Centro w Kalifornii przyszła na świat Cherilyn Sarkisian, piosenkarka i aktorka znana pod pseudonimem Cher.

1944
W Sheffield w Anglii urodził się wokalista rockowy, mistrz coverów John Robert Cocker, znany jako Joe Cocker. Zasłynął interpretacją utworu „With A Little Help From My Friends” Beatlesów, wykonaną lepiej niż oryginał.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 4 / 5. Ilość głosów: 1

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *