Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 21 maja

Kalendarium: 21 maja

4.5
(2)

2007
Lars Ulrich, perkusista grupy Metallica, i jego partnerka, aktorka Connie Nielsen zostali rodzicami. W Nowym Jorku urodził się ich syn, który otrzymał imiona Bryce Thadeus Ulrich-Nielsen.

2006
Ricky Wilson, lider gitarowej grupy Kaiser Chiefs, został potrącony przez samochód, gdy przechodził przez ulicę. Wokalista miał spore szczęście, ponieważ doszło jedynie do złamania palca u nogi i ogólnego potłuczenia.

2006
Podczas koncertu w Poznaniu gitarzyści towarzyszący Ewelinie Flincie – Wójt i Chilek – pożegnali się z fanami. Jak powiedziała sama wokalistka: Koledzy nie odeszli – odpowiedź dokończcie sobie sami.

2000
Islandzka wokalistka Bjork otrzymała Złotą Palmę dla najlepszej aktorki podczas festiwalu filmowego w Cannes. Została uhonorowana za rolę Selmy w filmie „Tańcząc w ciemnościach” Larsa von Triera.

1998
Konsorcjum Joseph E. Seagram and Sons, Inc. wykupiło za 10,6 miliarda dolarów koncern Polygram Holdings. W grudniu Seagram’s Universal Music Group przejmie kontrolę na Polygramem. W ten sposób powstała największa muzyczna firma świata, łącząca w sobie: Polygram, MCA, Geffen, Polydor, Interscope, London, Verve, Mercury, A&M, DG, Island i Motown.

1993
Przedstawiciele rodzinnego miasta Elvisa Presleya zażądali od władz stanu Tennessee przeprowadzenia śledztwa w sprawie śmierci artysty. Urzędnicy chcieli sprawdzić, czy przyczyną była choroba serca, jak podano w akcie zgonu, czy przedawkowanie narkotyków.

1985
W Londynie urodziła się Mutya Buena, była wokalistka brytyjskiego zespołu Sugababes.

1985
W Londynie przyszedł na świat raper, były członek grupy N.A.S.T.Y. – Kano (Kane Brutt Robinson).

1981
Bob Marley, legendarny muzyk z Jamajki, który zmarł 11 maja, został pochowany (wraz z Biblią i gitarą Gibsona) w Nine Miles w St. Ann. Ceremonia pogrzebowa odbyła się w obrządku ortodoksyjnego kościoła etiopskiego w National Heroes Arena w Kingston, stolicy Jamajki.

1979
Elton John stał się pierwszym znanym brytyjskim artystą, który wystąpił w Związku Radzieckim. W sumie zagrał 8 koncertów, które zostały sfilmowane na potrzeby dokumentu telewizyjnego „To Russia… With Elton”.

1948
W Shoreham-by-Sea w angielskim hrabstwie Sussex urodził się piosenkarz Leo Sayer (właśc. Gerard Hugh Sayer).

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 4.5 / 5. Ilość głosów: 2

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *