Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 21 czerwca

Kalendarium: 21 czerwca

3.5
(2)

2008
We Wrocławiu odbył się ślub kompozytora Piotra Rubika i młodszej od niego o ośiemnaście lat – modelki Agaty Paskudzkiej.

2003
Suzanne Vega wystąpiła w warszawskim teatrze Roma na jedynym w Polsce koncercie, będącym częścią trasy, promującej album „Retrospective: The Best of Suzanne Vega”. Płyta – Suzanne Vega: Retrospective: The Best of Suzanne Vega

2001
Legenda bluesa, 83-letni John Lee Hooker, zmarł we śnie w swoim domu w San Francisco.

1985
Na przedmieściach Paryża urodziła się Amel Bent, francuska wokalistka o marokańsko-algierskich korzeniach.

1978
W teatrze Księcia Edwarda w Londynie odbyła się premiera musicalu „Evita”, autorstwa Andrew LLoyda Webbera i Tima Rice’a.

1968
W Crouch End w północnym Londynie urodziła się Sonia Clarke, znana pod pseudonimem Sonique. W dzieciństwie trenowała wyczynowo lekkoatletykę, ale gdy w którychś zawodach zajęła dopiero drugie miejsce, postanowiła zająć się muzyką.

1959
W Detroit w stanie Michigan urodziła się Marcella Levy, znana jaki Marcella Detroit, wokalistka i autorka piosenek, członkini Shakespear’s Sister.

1959
W Kędzierzynie-Koźlu urodził się Marek Raduli, gitarzysta, aranżer, kompozytor, uznany muzyk sesyjny. Grał w jednym z pierwszych składów TSA, a od 1982 roku był związany z grupą Banda i Wanda. W latach 90. grał z Bajmem i grupą Tadeusza Nalepy. W latach 1993-2003 był członkiem Budki Suflera, z którą nagrał 9 płyt.

1957
Urodził się Mark Brzezicki, w latach 1981-89 perkusista Big Country. Jest cenionym muzykiem sesyjnym. Gościł także w Polsce z zespołem Procol Harum.

1951
Urodził się Paweł Kuczyński, były członek grupy Republika.

1951
Urodził się Alan Silson, gitarzysta i wokalista grupy Smokie.

1951
W Chicago urodził się Nils Lofgren, członek grupy E Street Band towarzyszącej Bruce’owi Springsteenowi.Przez pięć lat (1969 – 74) był liderem grupy Grin. Później wydał sześć albumów solowych, a w roku 1985 dołączył do E Street Band.

1950
W Nowym Jorku urodził się Joey Kramer, perkusista hardrockowej grupy Aerosmith.

1950
W Glasgow w Szkocji urodził się wokalista John Paul Young, który sławę i popularność zdobył nie w Europie, ale w Australii.

1948
Dr Peter Goldmark z amerykańskiej firmy Columbia Records zaprezentował pierwszy egzemplarz płyty z mikrorowkami, czyli długogrającej, zwanej również longplayem.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 3.5 / 5. Ilość głosów: 2

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *