Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 22 czerwca

Kalendarium: 22 czerwca

4.5
(2)

2006
Chad Kroeger, wokalista kanadyjskiej rockowej grupy Nickelback został aresztowany za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu i z nadmierną prędkością.

2004
Amerykańka piosenkarka JoJo jako czternastolatka, wydała swój debiutancki album „JoJo”.

2002
David „The Edge” Evans, gitarzysta irlandzkiej grupy U2, poślubił swoją długoletnią narzeczoną Morleigh Steinberg. Ceremonia odbyła się w średniowiecznej wiosce Eze na południu Francji.

1987
Wirtuoz gitary Yngwie Malmsteen uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego przez tydzień przebywał w stanie śpiączki. Uszkodzenie nerwów spowodowało utratę władzy w prawej ręce, którą udało się przywrócić dzięki uporowi muzyka i intensywnej rehabilitacji.

1987
Zespół Marillion rozpoczął trasę promującą album „Clutching at Straws” koncertem w hali Olivii w Gdańsku. W Polsce dali wtedy 6 koncertów, po dwa w Gdańsku, Zabrzu i Poznaniu. Płyta – Marillion: Clutching at Straws

1985
Tygodnik „New Musical Express” w dziale „Tour News” donosił: „Lady Pank jest czołową polską grupą rockową, która jako pierwszy zespół z kraju socjalistycznego, nagrała płytę długogrającą („Drop Everything” dla wytwórni MCA). Z tej okazji grupa odwiedzi Londyn dając tam dwa koncerty”.

1969
Wskutek przedawkowania środków uspokajających zmarła 47-letnia Judy Garland, legendarna amerykańska aktorka i piosenkarka. Najbardziej pamiętną rolą filmową zdobywczyni dwóch Oscarów i sześciu nagród Grammy była Dorotka w 'Czarnoksiężniku z Oz’.

1965
Urodził się Tommy Cunningham, perkusista Wet Wet Wet.

1964
Urodził się Michael James Edwards, lider grupy Jesus Jones.

1961
W Glasgow urodził się Jimmy Somerville, wokalista znany z dwóch najważniejszych brytyjskich projektów dance-popowych: Bronski Beat (1984-86) i Communards. Od roku 1988 kontynuował karierę solową.

1953
W Nowym Jorku urodziła się amerykańska piosenkarka i aktorka Cyndi Lauper, która naprawdę nazywa się Cynthia Ann Stephanie Lauper Thornton.

1948
Urodził się Todd Rungren, producent albumów takich wykonawców jak Meat Loaf, Badfinger, Grand Funk Railroad i XTC. Sam również śpiewał. Jego największy przebój solowy to „Hello It’s Me” (1973).

1947
Uodził się Howard Kaylan, członek grupy Turtles. Po rozwiązaniu zespołu w roku 1970 dołączył do grupy Franka Zappy – Mother’s Of Invention.

1947
W Pradze przyszła na świat czeska piosenkarka Helena Vondráčková.

1936
Urodził się Kris Kristofferson, wokalista, kompozytor i aktor. Napisał około 40 przebojów, w tym „Me And Bobby McGee”. Jego największym przebojem solowym był „Why Me” z 1973 roku. Najsłynniejszym filmem z jego udziałem był „Konwój” Sama Peckinpaha.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 4.5 / 5. Ilość głosów: 2

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *