Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 24 maja

Kalendarium: 24 maja

0
(0)

2010
W pokoju hotelowym w Urbandale, w stanie Iowa, został znaleziony martwy Paul Gray. Muzyk był basistą zespołu Slipknot.

2009
Zmarł Jay Bennett, były członek kultowej amerykańskiej formacji Wilco. Muzyk miał 45 lat.

2006
Znana folkowa wokalistka Joan Baez zamieszkała na… drzewie, żeby zaprotestować przeciw planom likwidacji ogrodu uprawianego przez lokalną społeczność w południowej części Los Angeles. Na 14-akrowym kawałku gruntu setki imigrantów, głównie z Ameryki Środkowej, hodowało owoce i warzywa.

2006
Firma Hasbro wycofała się z produkcji lalek przypominających szóstkę wokalistek z grupy Pussycat Dolls. Po protestach oburzonych rodziców firma uznała, że seksowny wizerunek i pikantne teksty zespołu nie są odpowiednie dla małych dzieci.

2005
Ozzy i Sharon Osbourne’owie wystawili na sprzedaż ich dom w Beverly Hills, gdzie kręcony był przebojowy reality-show „The Osbournes”.

2004
Basista łotewskiej grupy BrainStorm, Gundars Mausevics, został znaleziony martwy przy jednej z dróg. Najprawdopodobniej zginął w wypadku samochodowym. Miał 30 lat.

2000
W Sali Kongresowej w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród Fryderyk. Zespół Myslovitz odebrał statuetki w kategoriach: Album Roku – Rock za „Miłość w czasach popkultury”, Piosenka Roku – „Długość dźwięku samotności” oraz jako Grupa Roku. Płyta – Myslovitz: Miłość w czasach popkultury

1991
W wieku 46 lat zmarł Gene Clark, współzałożyciel i gitarzysta legendarnej grupy The Byrds.

1982
Perkusista Topper Headon odszedł z zespołu Clash.

1974
W wieku 75 lat zmarł na raka płuc Duke Ellington, wybitny amerykański muzyk i kompozytor jazzowy. Pogrzeb artysty w katedrze Jana Bożego w Nowym Jorku zgromadził blisko 13 tysięcy osób.

1973
We Lwowie urodziła się ukraińska piosenkarka Rusłana. Laureatka Grand Prix Konkursu Piosenki Eurowizji 2004 w Stambule.

Fragment okładki książki „A Spaniard in the Works” Johna Lennona
1965
W Anglii John Lennon wydał drugi tom swoich utworów prozatorskich, „A Spaniard in the Works”.

1955
W Memphis urodziła się piosenkarka country Rosanne Cash – córka legendarnego Johnny’ego Casha i jego pierwszej żony Vivian Liberto.

1946
Urodził się Steve Upton, brytyjski perkusista, członek grupy Wishbone Ash.

1944
W Filadelfii przyszła na świat amerykańska diva muzyki soul i R&B – Patti LaBelle. Od 1962 roku śpiewała w formacji Patti LaBelle & The Blue Belles. W 1971 roku zespół skrócił nazwę do LaBelle. W 1976 grupa zakończyła działalność, a Patti zaczęła karierę solową. Jej najbardziej znanym albumem jest „New Attitude” wydany w 1985 roku.

1941
W Duluth w stanie Minnesota, w rodzinie żydowskiej, urodził się Robert Allen Zimmerman, jeden z najważniejszych artystów w historii muzyki XX wieku, znany jako Bob Dylan.

1938
Pionier muzyki ska Prince Buster, znany jako Cecil Bustamanate Campbell, urodził się w Kingston na Jamajce.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *