Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 25 maja

Kalendarium: 25 maja

0
(0)

2013
Kilkunastu tancerzy, 11-osobowy zespół i ona. Beyonce zaśpiewała na Stadionie Narodowym. 50 tysięcy ludzi zobaczyło pierwszy w Polsce występ amerykańskiej piosenkarki.

2006
W Detroit został postrzelony pochodzący z Filadelfii raper Beanie Sigel. Według policji pięciu mężczyzn w dwóch samochodach starało się zatrzymać pojazd, którym jechał a jeden z nich postrzelił artystę dwukrotnie w ramię. Raper zdołał dotrzeć do szpitala, gdzie został opatrzony.

1995
W londyńskim domu aukcyjnym Christie’s zostało sprzedane najwcześniejsze nagranie Micka Jaggera i Keitha Richardsa – taśma z 1961 roku. Anonimowym nabywcą nagrania okazał się… sam Jagger.

1992
Khali Rountree, menedżer zespołu Boyz II Men, został zastrzelony w hotelu w Chicago.

1986
Bob Geldof zorganizował bieg „Race Against Time”, w którym wzięło udział 30 milionów ludzi na całym świecie. Podczas biegu zbierano pieniądze dla głodujących w Afryce.

1985
Zespół Breakout został reaktywowany na koncert „Breakout wraca do domu”, który odbył się w Rzeszowie, z okazji 20-lecia pracy estradowej Tadeusza Nalepy.

1982
Firma Philips zaprezentowała Laservision, urządzenie do odtwarzania kompaktów z obrazem.

1973
W Wielkiej Brytanii, nakładem młodej wytwórni Virgin, ukazał pierwszy album młodego multiinstrumentalisty Mike’a Oldfielda – „Tubular Bells”. Na płycie pojawiło się 20 instrumentów i około 2 tysiące nakładanych ścieżek. Płyta – Mike Oldfield: Tubular Bells

1969
W Nashville piosenkarz Roy Orbison wstąpił w związek małżeński ze swoją drugą żoną, Barbarą.

1965
Perkusista Mick Avory i gitarzysta Dave Davis z brytyjskiej formacji The Kinks pobili się na scenie podczas koncertu. Po złośliwej uwadze Dave’a, Mick wyrżnął go cymbałami w głowę. Dave wylądował w szpitalu, gdzie założono mu 10 szwów. Kolejne koncerty zespołu zostały odwołane.

1961
Urodził się Robert Brylewski, gitarzysta i wokalista grup Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael, Armia i Falarek Band.

1960
W Nowym Sącz urodziła się Majka Jeżowska – kompozytorka i piosenkarka, popularyzatorka piosenek dla dzieci. Wylansowała takie hity jak „A ja wolę moją mamę”, „Wszystkie dzieci nasz są”, „Najpiękniejsza w klasie”.

1958
W Woking w angielskim hrabstwie Surrey urodził się Paul Weller, w latach 1976-82 wokalista i gitarzysta grupy The Jam. Weller stanął następnie stał na czele duetu Style Council, by w latach 90. nagrywać jako solista.

1950
Urodził się Robbie Steinhardt, wokalista i skrzypek amerykańskiej grupy Kansas.

1948
W Hanowerze w Republice Federalnej Niemiec urodził się Klaus Meine, wokalista rockowej grupy Scorpions.

1942
W Białymstoku urodziła się polska piosenkarka Łucja Prus. Wylansowała między innymi takie przeboje jak „W żółtych płomieniach liści” czy „Dookoła noc się stała”.

1926
W Alton w stanie Illinois, urodził się Miles Davis, największy obok Louisa Armstronga, trębacz jazzowy w historii. Zmarł ”29 września 1991 roku.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *