Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 26 maja

Kalendarium: 26 maja

0
(0)

2009
T.I. zgłosił się do federalnego więzienia Forrest City, by rozpocząć odsiadywanie trwającego dokładnie 366 dni wyroku. Raper został skazany za próbę wejścia w nielegalne posiadanie broni.

2007
Bracia Richard i Fred Fairbrassowie, członkowie duetu Right Said Fred, zostali poturbowani podczas marszu w obronie praw gejów w Moskwie. W trakcie ataku Richard został uderzony w twarz i doznał kilku niegroźnych skaleczeń oraz stłuczeń. Przeciwnicy manifestacji, którzy wznosili okrzyki 'śmierć homoseksualistom’, pobili również innych uczestników pochodu.

2006
W klinice w Los Angeles Gwen Stefani, wokalistka zespołu No Doubt, urodziła swoje pierwsze dziecko. Synek Kingston James McGregor Rossdale przyszedł na świat przez cesarskie cięcie. Ojcem chłopczyka jest Gavin Rossdale, wokalista znany z grup Bush i Institute.

1990
Po raz pierwszy w pierwszej piątce amerykańskiego zestawienia znalazły się same kobiety. Na pierwszym miejscu uplasowała się Madonna („Vogue”), następnie Heart („All I Wanna Do Is Make Love to You”), Sinead O’Connor („Nothing Compares 2 U”), Wilson Phillips („Hold On”) i Janet Jackson („Alright”).

1976
W klubie Roxy w Los Angeles odbył się koncert Boba Marleya z grupą The Wailers. Występ ten uważany jest za najlepszy w karierze Marleya i przełomowy w historii muzyki reggae.

1974
W Holandii urodził się piosenkarz Jay Delano (Jerrel Delano Koningsverdraag). W Polsce znany głównie z utworów: „Rockstar”, „Close to you” oraz „Just like me”.

1967
John Lennon i Yoko Ono rozpoczęli słynną akcję „Bed-in-for peace” w hotelu „Queen Elizabeth” w Montrealu. Była to demonstracja na rzecz pokoju polegająca na leżeniu w łóżku.

1964
W Nowym Jorku przyszedł na świat amerykański gitarzysta i wokalista rockowy Lenny Kravitz.

1962
W Liverpoolu urodził się brytyjski wokalista Colin Vearncombe, znany lepiej jako Black, chociaż Black to w rzeczywistości nazwa jego zespołu.

1959
W Bristolu urodził się Wayne Hussey, w latach 1983-85 gitarzysta i wokalista Sisters Of Mercy. Po odejściu z zespołu założył grupę Mission.

1956
W Krakowie w Pałacu pod Baranami oficjalnie otwarta została Piwnica pod Baranami. Wśród założycieli Piwnicy, poza Piotrem Skrzynecki, byli także Bronisław Chromy i Krzysztof Penderecki.

1955
Urodził się Tomasz Zeliszewski, perkusista Budki Suflera.

1954
W Herford w Niemczech urodził się Marian Gold (właśc. Hartwig Schierbaum), współzałożyciel i wokalista święcącego triumfy w latach 80. tria Alphaville.

1949
W Hull w Wielkiej Brytanii, urodził się Mick Ronson, gitarzysta grupy Mott The Hoople. Dołączył do niej w roku 1974. Współpracował z wieloma słynnymi artystami, między innymi Davidem Bowie, Bobem Dylanem, Davidem Cassidy, Meat Loafem, Dalbello, Lou Reedem. Występował także jako solista. Zmarł na raka wątroby 29 kwietnia 1993 roku.

1948
W Phoenix przyszła na świat Stephanie Lynn Nicks, znana jako Stevie Nicks. Jako 25-latka dołączyła do zespołu Fleetwood Mac, nagrywa również solo.

1944
We Wrześni urodził się Jarosław Kukulski – kompozytor i aranżer, twórca przebojów Anny Jantar, Ireny Jarockiej, Haliny Frąckowiak, Natalki Kukulskiej. Prywatnie mąż piosenkarek Anny Jantar i Moniki Borys oraz ojciec Natalii Kukulskiej.

1920
W Jamestown urodziła się Peggy Lee, amerykańska piosenkarka, kompozytorka i aktorka. Jej największe przeboje to „Lover” (1952), „Mr.Wonderful” (1956), „Fever” (1958) oraz „Is That All There Is” (1969). Zmarła 21 stycznia 2002 roku.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *