Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 27 maja

Kalendarium: 27 maja

0
(0)

2007
Shakira ustanowiła nowy rekord gromadząc na swoim publicznym koncercie na placu Zocalo w Mexico City ponad 200 000 fanów.

2005
Zmienił się skład zespołu The Cure. Jak poinformowano na oficjalniej stronie grupy, Perry Bamonte i Roger O’Donnell przestali być członkami formacji.

2003
Trzej żyjący muzycy Led Zeppelin – Robert Plant, Jimmy Page i John Paul Jones – pojawili się w Nowym Jorku na premierze pierwszego DVD grupy, zatytułowanego „Led Zeppelin”.

1994
W Los Angeles urodził się Miles Brockman, syn Diane Alexander i Lionela Richiego.

1989
Na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie po raz pierwszy w Polsce wystąpił Stevie Wonder.

1989
Ukazał się setny singel Cliffa Richarda – „The Best Of Me”. Była to równocześnie jego 26. piosenka w ciągu 30 lat, która dotarła do pierwszej trójki brytyjskiej listy przebojów.

1980
W czasie jednego z europejskich koncertów grupy Van Halen, promującego płytę „Women And Children First”, David Lee Roth skacząc z podestu perkusyjnego, uderzył głową w nisko zawieszony element oświetlenia w wyniku czego odniósł urazy głowy i złamał sobie nos. Płyta – Van Halen: Women and Children First

1975
W Atlancie urodził się amerykański raper, producent hip-hopowy, aktor i członek duetu OutKast – André 3000 lub Dre, który naprawdę nazywa się André Lauren Benjamin.

1964
Władze szkoły w Coventry w Wielkiej Brytanii, za noszenie takich samych fryzur jak Mick Jagger, zawiesiły w prawach 11 uczniów.

1958
W Te Awamutu na Nowej Zelandii urodził się Neil Finn, członek zespołu Crowded House.

1957
W Londynie przyszła na świat Susan Janet Dallion, jedna z najważniejszych postaci w historii brytyjskiego rocka, znana jako Sioux z grupy Siouxsie and the Banshees.

1956
Urodził się Paweł Markowski, perkusista grupy Maanam.

1948
W Bromley w Wielkiej Brytanii, urodził się Pete Sears. Przez trzynaście lat (1974-87) był gitarzystą basowym zespołu Jefferson Starship.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *