Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 25 kwietnia

Kalendarium: 25 kwietnia

0
(0)

2004
Billy Joel, jadąc samochodem do swego domu na Long Island, miał trzeci w ciągu dwóch lat wypadek samochodowy. Na szczęście był on niegroźny i nikomu nic się nie stało.

2003
W Carry-Le-Rouet w południowej Francji odbył się pogrzeb wybitnej amerykańskiej wokalistki soulowej Niny Simone, która zmarła ”21 kwietnia.

2003
Piosenkarka pop Kelly Clarkson oraz legendarny zespół rockowy Styx odwołali swoje koncerty w Toronto w związku z zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym przez SARS (zespół ostrej ciężkiej niewydolności oddechowej).

2002
Lisa „Left Eye” Lopes, członkini grupy TLC, zginęła w wypadku samochodowym w Hondurasie.

1997
Warren Haynes i Allen Woody na dobre opuścili zespół Allman Brothers Band, aby całkowicie poświęcić się karierze w swoim drugim projekcie – Gov’t Mule.

1994
Sąd orzekł, że piosenka Michaela Boltona „Love Is a Wonderful Thing” brzmi zbyt podobnie do utworu Isley Brothers „Love Is a Wonderful Thing”. Bolton zarzekał się, że nigdy wcześniej nie słyszał piosenki Isley Brothers.

1990
Gitara Fender Stratocaster, na której Jimi Hendrix zagrał amerykański hymn „The Star-Spangled Banner” podczas festiwalu Woodstock, została sprzedana na londyńskiej aukcji za 295 tysięcy dolarów.

1981
Rozpadł się zespół Wings, kierowany przez Paula McCartneya.

1980
Wokalista The Stranglers, Hugh Cornwell, wyszedł z więzienia, gdzie spędził 6 tygodni za posiadanie heroiny.

1974
W Hollywood, w wieku 27 lat, zmarła wdowa po Jimie Morrisonie (wokaliście The Doors), Pam. Zdaniem policji, jedną z przyczyn śmierci mogło być uzależnienie od heroiny.

1965
W Los Angeles urodził się Eric Avery, basista Jane’s Addiction.

1964
W Peterborough w Anglii urodził się Andy Bell z zespołu Erasure.

1958
W Edynburgu urodził się szkocki drwal Derek William Dick, znany i lubiany pod pseudonimem Fish. Wokalista Marillion, rozstał się z kolegami w 1988 roku, kontynuując ze zmiennym szczęściem karierę solową.

1950
W angielskim mieście Brighton przyszedł na świat Steve Ferrone – perkusista zespołu Average White Band i Erica Claptona.

1945
W Goteborgu urodził się szwedzki wokalista Bjorn Ulvaeus, członek zespołu Abba.

1918
W Newport News urodziła się Ella Fitzgerald. Pierwsza lady jazzu zaczęła śpiewać w roku 1935. Pierwszą nagrodę Grammy otrzymała w 1959 roku, a w 1967 przyznano jej specjalną nagrodę za cały dorobek artystyczny.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *