Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 26 kwietnia

Kalendarium: 26 kwietnia

0
(0)

2007
Brytyjska formacja Jesus And Mary Chain w klubie Glass House w mieście Pomona zagrała pierwszy koncert po 9-letniej przerwie w występach.

2006
Na lotnisku Heathrow doszło do bójki pomiędzy policją i pracownikami portu, a 30-osobową świtą rapera Snoop Dogga, z której kilku osobom odmówiono wejścia do sali odlotów dla osób z biletami klasy biznes. Ludzie Snoopa zaatakowali pracowników lotniska butelkami whisky i szampana. W wyniku bójki rannych zostało siedmiu funkcjonariuszy. Policja aresztowała rapera i pięciu członków jego ekipy.

2004
Raper i producent P. Diddy zadebiutował na Broadwayu rolą Waltera Lee Youngera we wznowieniu sztuki Lorraine Hansberry z 1959 roku – „A Raisin in the Sun” („Narodziny w słońcu”).

2004
W Los Angeles, June Pointer Whitmore, najmłodsza członkini grupy Pointer Sisters, została aresztowana i oskarżona o posiadanie kokainy. Whitmore od trzech lat nie występowała z zespołem.

2004
Uznawani za ojców chrzestnych muzyki elektronicznej, bracia Phil i Paul Hartnoll, występujący jako Orbital, ogłosili decyzję o zakończeniu wspólnej działalności pod tą nazwą.

1988
Mick Jagger został uwolniony od zarzutu kradzieży piosenki nieznanego muzyka grającego reggae i nagrania jej jako własny utwór „Just Another Night”. Wyrok został wydany po dwudniowym przesłuchaniu.

1984
W Hollywood w stanie Floryda, w wieku 79 lat, zmarł wybitny artysta jazzowy Count Basie.

1982
We Frankfurcie nad Menem przyszła na świat Nadja Benaissa, niemiecka piosenkarka pop pochodzenia persko-marokańskiego. W wieku 9 lat zaczęła grać na pianinie i flecie, w wieku 17 lat – urodziła dziecko. Gdy miała lat 20, wygrała program Popstars i stała się jedną z pięciu dziewczyn tworzących popularny zespół No Angels.

1981
W Londynie przyszła na świat Ms. Dynamite – brytyjska wokalistka R&B;/hip-hop, która naprawdę nazywa się Niomi McLean-Daley.

1980
Zespół The English Beat wydał piosenkę „Mirror in the Bathroom” – był to pierwszy brytyjski singiel nagrany techniką cyfrową.

1977
W Nowym Jorku przy 54 Zachodniej 254 został otwarty słynny klub disco – Studio 54. Lokal stanie się ulubionym miejscem bogatych, sławnych i ekscentrycznych hedonistów.

1973
W specjalnym pociągu, jadącym do wioski Cotswold, odbyła się impreza oficjalnie inaugurująca działalność nowej wytwórni Eltona Johna – Rocket Records. Na powitanie pociągu orkiestra dęta zagrała „Congratulations”.

1971
John Lennon, George Harrison i Ringo Starr zrezygnowali z wniesienia planowanej apelacji przeciwko Paulowi McCartneyowi, który próbował rozwiązać zespół The Beatles.

1970
Urodziła się Tionne „T-Boz” Watkins, jednak z trzech wokalistek tworzących amerykańską grupę TLC.

1960
W Birmingham urodził się perkusista zespołu Duran Duran, Roger Taylor.

1959
Urodził się Stanisław Soyka – wokalista, kompozytor i pianista.

1957
Na fali popularności muzyki calypso, Harry Belafonte podpisał kontrakt płytowy o wartości miliona dolarów.

1940
W Ortisei we Włoszech urodził się Giorgio Moroder – kompozytor muzyki filmowej oraz uznany twórca muzyki disco, który wylansował między innymi Donnę Summer oraz nowe wcielenie grupy Blondie.

1932
W Nicei urodził się Francis Lai, słynny kompozytor francuski, twórca między innymi nagrodzonej Oscarem muzyki do filmu „Love Story”.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *