Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 27 kwietnia

Kalendarium: 27 kwietnia

0
(0)

2009
W Opolu odsłonięto wmurowaną w bruk rynku gwiazdę Edyty Górniak. Podczas uroczystości chór Politechniki Opolskiej zaśpiewał wiązankę przebojów artystki, w tym fragment przeboju „Jestem kobietą”. W ramach bojkotu żaden z fotoreporterów nie uwiecznił jednak odsłonięcia gwiazdy. Wszystko dlatego, że dzień wcześniej Górniak zabroniła fotoreporterom robienia zdjęć podczas uroczystości przyznania jej tytułu Ambasardora Opola.

2006
Keith Richards, gitarzysta The Rolling Stones, doznał wstrząśnienia mózgu po tym jak spadł z palmy. Do wypadku doszło na wyspie Fiji.

2006
Do sądu w Los Angeles trafił pozew rozwodowy Saula Hudsona, lepiej znanego jako Slash, byłego gitarzysty Guns N’ Roses, a obecnie Velvet Revolver. W ten sposób zakończyło się małżeństwo Slasha z jego drugą żoną Perlą. Związek trwał od 1997 roku. Trzy lata później Slash i Perla wzięli ślub na wyspie Maui.

2004
Martie Maguire z zespołu Dixie Chicks została matką bliźniaczek – Evy Ruth i Kathleen Emilie.

1998
Zmarł Carlos Castaneda, guru pokolenia dzieci-kwiatów. Nazywano go ojcem chrzestnym New Age. Był autorem opowieści „Nauki Don Juana”, wydanej w 1968 roku.

1996
Legendarny producent i muzyk Quincy Jones otrzymał francuską nagrodą za wkład do kultury światowej.

1994
W San Francisco uroczyście otwarto na nowo historyczny klub Fillmore. Podczas imprezy inauguracyjnej wystąpili Smashing Pumpkins i American Music Club.

1992
Belinda Carlisle urodziła syna. Wraz z mężem Morganem Masonem postanowili dać mu imię James Duke.

1984
Urodził się Frank Carter – wokalista punkowego zespołu Gallows. W wywiadzie dla pewnego muzycznego magazynu zdradził, że zespół rozpadnie się w 2009 roku, ponieważ jego największym hobby nie jest śpiewanie – a tatuaż artystyczny.

1984
W Glenview (USA) przyszedł na świat Patrick Stump – wokalista i gitarzysta zespołu Fall Out Boy.

1981
W Wuppertalu w Niemczech urodziła sie Sandy Mölling, piosenkarka pop, członkini wykreowanego przez telewizyjny program PopStars girlsbandu No Angels. Po rozpadzie grupy, w 2004 Sandy wydała pierwszą płytę solową.

1981
W urzędzie stanu cywilnego Marylebone w Londynie odbył się ślub Ringo Starra z aktorką Barbarą Bach, gwiazdą filmu o Jamesie Bondzie „Szpieg, który mnie kochał”. Były Beatles poznał ją, gdy występowali wspólnie na planie filmu „Caveman”.

1976
Po wycieczce do Moskwy David Bowie został na kilkanaście godzin zatrzymany w pociągu na granicy radziecko-polskiej. Celnikom nie spodobały się nazistowskie książki, jakie miał przy sobie Bowie. Miały one stanowić materiał do filmu o Goebbelsie.

1969
W Londynie urodziła się Mica Paris, wokalistka soulowa, kompozytorka, autorka tekstów i producentka nagrań. Zadebiutowała w roku 1988 albumem „So Good”.

1959
W Szkocji przyszła na świat Sheena Easton. Karierę zaczynała śpiewając „Morning Train (Nine to Five)”.

1951
W nowojorskim Bronksie urodził sie Paul 'Ace’ Frehley, późniejszy gitarzysta grupy Kiss. Pierwszą gitarę dostał na swoje 14. urodziny

1948
Urodziła się Kate Pierson, wokalistka amerykańskiej grupy B-52’s.

1947
Urodził się Peter Ham, gitarzysta i kompozytor, członek grupy Badfinger. Jego największe przeboje to: „Come And Get It” (1970), „No Matter What” (1970), „Day After Day” (1971). Jako kompozytor Peter Ham był twórcą między innymi „Without You” – wielkiego przeboju nagranego przez Harriego Nilssona.

1946
W Bournemouth, w angielskim hrabstwie Dorset, przyszedł na świat Gordon Hionidies, znany jako Gordon Haskell. Artysta karierę rozpoczynał jako wokalista i basista słynnej grupy King Crimson, z którą nagrał albumy „In the Wake of Poseidon” i „Lizard”. Po odejściu z zespołu nagrywa solo.

1931
W Poznaniu urodził się Krzysztof Komeda, polski kompozytor i pianista jazzowy. Zadebiutował na początku lat 50. Jako pierwszy w Polsce prezentował jazz nowoczesny. W latach 60. występował w wielu zespołach polskich i zagranicznych. Komponował również muzykę do filmów – jest między innymi autorem słynnej kołysanki z filmu „Rosemary’s Baby” (reż. Roman Polański, 1968). Zmarł ”23 kwietnia 1969 roku.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *