Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 28 kwietnia

Kalendarium: 28 kwietnia

0
(0)

2005
Wydano debiutancką płytę warszawskiego zespołu Vavamuffin. Krążek zawiera 15 utworów w rytmach raggamuffin, reggae i ragga.

2004
RIAA (The Recording Industry Association of America) oskarżyła 477 osób o naruszenie praw autorskich w sieci przez nielegalną wymianę plików mp3.

2004
Brytyjska Akademia Radiowa uznała George’a Michaela (solistę oraz połowę duetu Wham!) za najczęściej granego artystę w brytyjskim radiu w ciągu ostatnich dwóch dekad.

1999
Tom Petty & the Heartbreakers otrzymali swoją gwiazdę na Hollywood Walk of Fame.

1994
W Polsce, jako pierwszym kraju na świecie, ukazała się płyta Basi „The Sweetest Illusion”. W następnym dniu trafiła do sklepów w Japonii i kolejno innych krajów. Płyta – Basia: The Sweetest Illusion

1993
Książę z Minneapolis ogłosił, że nie będzie więcej nagrywał. Prince dodał także, że skoncentruje się na działalności teatralnej oraz filmowej.

1990
Axl Rose, frontman amerykańskiej grupy Guns N’ Roses, poślubił Erin Invictrę Everly, córkę znanego wokalisty Dona Everly’ego. Rozwiedli się kilka miesięcy później.

1987
Mając nieźle w czubie, Ozzy Osbourne zdecydował się zaśpiewać swój utwór „Crazy Train” pasażerom rejsowego samolotu, którym leciał z Miami do Bostonu.

1981
Zmarł Steve Currie, basista grupy T.Rex.

1970
Urodził się Howard Paul Donald, wokalista grupy Take That. Przyszedł na świat w Manchesterze, po rozpadzie popularnego kwintetu bez większego powodzenia próbował sił jako solista.

1963
W londyńskim klubie Crawdaddy Club, Andrew Oldham po raz pierwszy zobaczył grupę Rollin’ Stones. Już następnego dnia zgodził się zostać jej menedżerem.

1962
Urodził się Marek Czapelski, perkusista m.in. Śmierci Klinicznej, Voo Voo i Justyny Steczkowskiej.

1955
Urodził się multi-instrumentalista Edwin Jobson, członek między innymi zespołu Roxy Music. Współpracował również z Fat Grapple, Curved Air, Bryanem Ferrym, Jethro Tull i U.K, nagrywał także solo – jego pierwsza własna płyta to „Theme Of Secrets” (1986).

1953
W Rochester w stanie Nowy Jork urodził się basista Sonic Youth, Kim Gordon.

1940
Glenn Miller nagrał swój słynny utwór „Pennsylvania 6-5000”.

1934
W Indianola w stanie Missisipi zmarł śpiewak bluesowy Charley Patton. Jego zamiłowanie do kobiet, alkoholu i szukanie kłopotów wykreowało archetyp postaci XX-wiecznego bluesmana.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *