Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 29 kwietnia

Kalendarium: 29 kwietnia

0
(0)

2005
Przed premierą swojego nowego filmu „Monster-In-Law” Jennifer Lopez została „powitana” przez członków organizacji PETA, którzy mieli za złe artystce wykorzystywanie naturalnych skór w jej kolekcji ubrań.

2004
Christina Aguilera odwołała swoją wiosenną trasę koncertową z rapperem Chingy. Przyczyną decyzji były kłopoty ze strunami głosowymi.

2003
Jack Osbourne, syn Ozzy’ego Osbourne’a trafił do kliniki psychiatrycznej w Las Encinas z powodu bezsenności oraz depresji wywołanych sukcesem serialu telewizyjnego „The Osbournes”.

2003
Zespół Pearl Jam kupił 1400 mil kwadratowych lasu deszczowego na Madagaskarze, aby zrekompensować środowisku emisję 5700 ton gazów cieplarnianych, które powstały w czasie północnoamerykańskiej trasy grupy.

1995
Tupac Shakur ożenił się ze swoją wieloletnią przyjaciółką Keishą Morris. Ceremonia odbyła się w nowojorskim… więzieniu, gdzie Tupac odsiadywał wyrok 4,5 roku pozbawienia wolności za gwałt. Małżeństwo zostało unieważnione niespełna rok później, niedługo przed śmiercią rapera.

1993
Mick Ronson, były gitarzysta Mott The Hoople i długoletni współpracownik Davida Bowie, zmarł w Londynie w wyniku raka wątroby. Miał 46 lat.

1993
Gilby Clarke z Guns N’ Roses złamał rękę w wypadku motocyklowym. W związku z tym zdarzeniem grupa musiała odwołać kilka koncertów.

1992
Sheena Easton zemdlała na scenie, wykonując piosenkę „Man of La Mancha”. Przedstawienie odbywało się na Broadwayu.

1989
Jon Bon Jovi i Dorothea Hurley zawarli związek małżeński w kaplicy Graceland w Las Vegas.

1988
Eric Clapton i Patti Boyd złożyli w Londynie wniosek o rozwód.

1982
„Tug of War” – siódmy album Paula McCartneya od czasu rozpadu The Beatles, znalazł się na szczycie amerykańskiego zestawienia. Płyta zawdzięczała swój sukces między innymi duetowi ze Steviem Wonderem – „Ebony And Ivory”. Płyta – Paul McCartney: Tug of War

1982
Słowa do utworu „Woman” Johna Lennona zostały uznane za najlepszy tekst do piosenki w czasie 27. ceremonii wręczenia nagród Ivora Novella.

1980
W Sligo w Irlandii urodził się Kian Egan, wokalista boysbandu Westlife.

1980
Zespół Black Sabbath rozpoczął swoją pierwszą trasę koncertową z Ronniem Jamesem Dio jako wokalistą.

1974
W stolicy Indonezji, Dżakarcie urodziła się wokalistka Anggun Cipta Sasmi czyli Anggun, która popularność zdobyła nie tylko w Azji, ale także w Europie.

1969
Z okazji 70. urodzin, prezydent USA Richard Nixon odznaczył Duke’a Ellingtona Medalem Wolności.

1968
W Los Angeles urodziła się Carnie Wilson, córka Briana Wilsona z Beach Boys, wokalistka grupy Wilson Phillips.

1968
Na Broadwayu odbyła się premiera słynnego musicalu „Hair”, na podstawie którego powstał film Milosa Formana.

1934
W Filadelfii urodził się jeden z najbardziej wpływowych gitarzystów bluesowych z Chicago – Otis Rush. Covery jego utworów nagrywali między innymi Aerosmith, Eric Clapton i Fleetwood Mac.

1933
W Oakland (Kalifornia) urodził się tekściarz i poeta Rod McKuen. Stworzył ponad 900 piosenek, w tym przebój Terry’ego Jacka z 1974 roku – „Seasons in the Sun”.

1929
W Nowym Jorku urodził się perkusista Ray Baretto, który na koncie ma między innymi współpracę z takimi zespołami jak The Rolling Stones i Bee Gees.

1899
W Waszyngtonie przyszedł na świat Edward Kennedy Ellington, czyli Duke Ellington – największy kompozytor w historii jazzu.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *