Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 30 kwietnia

Kalendarium: 30 kwietnia

0
(0)

2008
Mariah Carey poślubiła sporo młodszego Nicka Cannona. Ślub odbył się na prywatnej wyspie na Bahamach.

2003
W Nowym Orleanie odbył się pogrzeb wokalisty i gitarzysty jazzowego – Earla Kinga. Cover jego utworu „Come On (Let the Good Times Roll)” nagrał Jimi Hendrix. Kondolencje przesłali między innymi Paul McCartney i Eric Clapton.

2001
Samolot Stinga, Cessna Citation 5, nie wyhamował po wylądowaniu na pasie startowym lotniska we Florencji, przedarł się przez siatki ochronne i zatrzymał się dopiero na pasie zieleni. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

1999
Zmarł Darrel Sweet, w latach 1969-1998 perkusista szkockiego zespołu Nazareth.

1994
Edyta Górniak była pierwszym artystą z Polski startującym w Konkursie Piosenki Eurowizji. Interpretacja piosenki „To nie ja” zadecydowała o przyznaniu jej wysokiego, drugiego miejsca.

1991
Zespół Nirvana podpisał kontrakt z DGC – filią Geffen Records. Jednocześnie grupa otrzymała zaliczkę na pierwszy album – 287 tysięcy dolarów.

1988
20-letnia, francuskojęzyczna Kanadyjka Celine Dion, reprezentująca Szwajcarię, wygrała Festiwal Eurowizji, który odbywał się w Dublinie. Było to pierwsze zwycięstwo Szwajcarii w tym festiwalu.

1988
Po 724 tygodniach płyta „The Dark Side of the Moon” zespołu Pink Floyd spadła z listy Billboard Top 200. Płyta – Pink Floyd: The Dark Side of the Moon

1983
Muddy Waters – legenda bluesa, gitarzysta, kontynuator muzycznych tradycji z delty Mississippi – zmarł na atak serca w swoim domu w Westmont w Illinois. 68-letni Waters zasłynął jako twórca takich bluesowych klasyków jak „Rollin’ Stone”, „I Just Want to Make Love to You”, „Hoochie Coochie Man” czy „Just to Be with You”. Pod silnym wpływem bluesmana pozostawali m.in. Eric Clapton i The Rolling Stones.

1971
W Escatawpa w stanie Mississippi urodził się Christopher Lee Henderson, gitarzysta grupy 3 Doors Down.

1970
Urodził się Marcin Szyszko, perkusista zespołu Wilki.

1964
Na Jamajce urodził się gwiazdor muzyki dancehall – Barrington Levy.

1958
Urodził się Grzegorz Stróżniak, klawiszowiec i wokalista grupy Lombard.

1953
Frank Sinatra po raz pierwszy połączył siły z aranżerem i kompozytorem Nelsonem Riddle (późniejszym twórcą głównego tematu z filmów o Batmanie). Współpraca obu panów przyniosła efekty w postaci takich albumów jak „Only the Lonely”.

1945
W Kalifornii przyszła na świat wokalistka folkowa Mimi Farina, siostra Joan Baez.

1941
W studiu Decca Charlie Parker dokonał swojego pierwszego, komercyjnego nagrania.

1933
W Abbott w Teksasie urodził się gwiazdor muzyki country – Willie Nelson.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *