Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 25 marca

Kalendarium: 25 marca

3
(1)

2013
Odbył się pierwszy w Polsce koncert „bożyszcza nastolatek” Justina Biebera.

2010
Matt Tuck, wokalista grupy Bullet For My Valentine, po raz pierwszy został ojcem.

2007
W Katowicach, po ciężkiej chorobie, zmarł Jacek Lech, były wokalista grupy Czerwono-Czarni. Miał 59 lat. Naprawdę nazywał się Leszek Zerhau. Urodził się w 1947 roku w Mikuszowicach k. Bielska-Białej. Z zespołem Czerwono-Czarni wylansował takie przeboje, jak „Cygańska wróżba”, „Trochę dobrze, trochę źle”, „Warszawa jest smutna bez ciebie”, Dwadzieścia lat, a może mniej” i „Partyzancka ballada”.

2003
Celine Dion rozpoczęła serię koncertów zatytułowaną „A New Day” w kasynie Caesars Palace w Las Vegas. Zapis jednego z show znalazł się na płycie „A New Day… Live in Las Vegas” (2004). Płyta – Celine Dion: A New Day… Live in Las Vegas

2001
Bob Dylan otrzymał Oscara za piosenkę „Things Have Changed” z filmu „Cudowni chłopcy”.

1991
Utwór „Sooner Or Later” z filmu „Dick Tracy”, wykonywany przez Madonnę, otrzymał Oscara dla najlepszej piosenki filmowej.

1986
Rockowy kwintet z Kalifornii, Guns N’ Roses, podpisał światowy kontrakt z Geffen Records.

1985
Amerykańska Akademia Filmowa, po raz pierwszy w historii, statuetki za najlepszą muzykę i piosenkę, przyznała Afroamerykanom. Za najlepszą piosenkę uznano „I Just Called To Say I Love You” Steviego Wondera (z filmu „Kobieta w czerwieni”). Natomiast Prince został uhonorowany za muzykę do filmu „Purple Rain”. Wonder zadedykował swoje zwycięstwo Nelsonowi Mandeli. Płyta – Prince: Purple Rain

1983
Na koncercie zorganizowanym w Civic Auditorium w Pasadenie, z okazji 25-lecia istnienia wytwórni Tamla Motown, wystąpili m.in. Stevie Wonder, The Temptations, The Commodores, Lionel Richie, Michael Jackson, Jackson 5 i Marvin Gaye. W czasie występu Jackson zaprezentował swój charakterystyczny taniec – moonwalk.

1980
Po 303 (!) tygodniach przebywania na czele list bestsellerów tygodnika Billboard, grupa Pink Floyd z albumem „The Dark Side Of The Moon”, ustąpiła miejsca autorskiej płycie Carole King – „Tapestry”. Płyta – Pink Floyd: The Dark Side of the Moon

1976
W Warszawie urodził się Marcin „Freddie” Mentel, gitarzysta rockowy, od roku 2000 członek zespołu Closterkeller.

1975
W Londynie urodziła się Melanie Blatt, członkini angielskiej grupy All Saints.

1969
W Norwich w Anglii przyszła na świat Cathy Dennis. W początkach lat 90. próbowała sił jako wokalistka pop, by następnie poświęcić się komponowaniu piosenek dla takich artystów, jak Celine Dion, Britney Spears czy Ronan Keating. Najpopularniejszym jej dziełem stał się przebój Kylie Minogue „Can’t Get You Out of My Head”.

1960
W Londynie urodził się Steve Norman, saksofonista grupy Spandau Ballet.

1947
W miejscowości Pinner (Middlesex, Anglia) urodził się Reginald Kenneth Dwight, syn lotnika, który został później jednym z najbardziej znanych artystów w historii muzyki popularnej. Znamy go pod pseudonimem Elton John.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 3 / 5. Ilość głosów: 1

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *