Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 26 marca

Kalendarium: 26 marca

5
(1)

2009
Amerykańska piosenkarka Courtney Love została pozwana o zniesławienie przez projektantkę mody Dawn Simorangkir w związku z wpisami, które gwiazda zamieściła na jej temat w internecie. Simorangkir oskarża Love o zniesławienie, naruszenie prywatności, ingerencję w sprawy jej firmy, wyrządzenie szkód moralnych oraz zerwanie postanowień umowy. Simorangkir, właścicielka firmy odzieżowej Budoir Queen, żąda odszkodowania.

2005
Manager grupy Myslovitz nie dopuścił do reedycji płyty o nazwie „Myslovitz”. Miała być ona, jak stwierdzono, nielegalna, a sam zespół dowiedział się o niej z mediów. Płyta – Myslovitz: Myslovitz

1996
Piosenkarka i aktorka Agnieszka Włodarczyk zadebiutowała w przedstawieniu Janusza Józefowicza „Tyle miłości” na scenie warszawskiego Teatru Studia „Buffo”.

1985
Radiostacje w RPA zakazały nadawania wszystkich utworów Steviego Wondera. Wonder został w ten sposób ukarany, za to, iż ”dzień wcześniej, otrzymując Oscara, swoje zwycięstwo zadedykował Nelsonowi Mandeli.

1981
Urodził się w Londynie Jay Sean – brytyjski piosenkarz znany głównie ze swych hitów „Eyes On You”, „Stolen” oraz „Ride It”.

1980
We Wrocławiu urodziła się Pati Yang (Patrycja Hilton) – polska piosenkarka związana z gatunkami trip hop i rock.

1971
W Londynie urodził się John Darren Hendy, grający na instrumentach klawiszowych i gitarze basowej w East 17.

1968
W Chicago urodził się James Iha, amerykański gitarzysta rockowy pochodzenia japońskiego, współzałożyciel zespołu Smashing Pumpkins. Od roku 2003 jest członkiem grupy A Perfect Circle.

1965
Gitarzysta Jeff Beck zastąpił Erica Claptona w zespole The Yardbirds.

1949
W Warszawie urodził się autor tekstów, Marek Dutkiewicz. Jest autorem kilkuset tekstów piosenek, z których wiele stało się wielkimi przebojami. Współpracował z takimi zespołami jak: Dwa Plus Jeden, Budka Suflera, Kombi, Urszula, Lombard, Varius Manx, Majka Jeżowska, Klincz.

1948
W Nowym Jorku urodził się Steven Victor Tallarico, znany jako Steven Tyler – frontman legendarnej hard-rockowej formacji Aerosmith.

1948
W Birmingham urodził się Richard Tandy – pianista i gitarzysta zespołu Electric Light Orchestra.

Diana Ross
1944
W Detroit urodziła się Diana Ross (właściwie Diane Earle) – wokalistka zespołu The Supremes, solistka oraz aktorka.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *