Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 27 marca

Kalendarium: 27 marca

0
(0)

2007
W wieku 95 lat zmarł Faustino Oramas, jeden z ostatnich żyjących członków ekipy nazywanej Buena Vista Social Club, występującej w pamiętnym filmie Wima Wendersa o tym tytule. Muzyk zmarł na raka wątroby.

2007
W Los Angeles policja zatrzymała Taboo (właściwie Jaime Luis Gomez) z grupy Black Eyed Peas pod zarzutem prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwym i spowodowania wypadku. Policjanci znaleźli także przy artyście uncję marihuany i lekarstwa, na które Gomez nie miał recept.

2006
Pete Wells, gitarzysta australijskiej legendy rocka Rose Tattoo, zmarł po długoletniej walce z rakiem prostaty. Muzyk miał 58 lat.

2004
Edyta Górniak urodziła swoje pierwsze dziecko. O godzinie 9:11 przyszedł na świat chłopiec – Allan Krupa.

1995
Elton John i Tim Rice zdobyli Oscara dla najlepszej filmowej piosenki za utwór „Can You Feel The Love Tonight?”, pochodzącej z filmu „Król Lew”.

1990
Wydano debiutancki solowy album „Forever Everlasting”, amerykańskiego piosenkarza o pseudonimie Everlast. Płyta – Everlast: Forever Everlasting

1975
W Hacienda Heights w Kalifornii urodziła się Stacy Ann Ferguson, czyli Fergie, wokalistka formacji Black Eyed Peas.

1972
Elvis Presley nagrał swój ostatni, jak się później okazało, przebój – „Burning Love”.

1970
W Nowym Jorku urodziła się Mariah Carey amerykańska wokalistka, diva muzyki pop i R&B.; Na koncie ma także występy aktorskie.

1969
W Braintree (Anglia) urodził się Keith Flint – wokalista i twarz zespołu Prodigy.

1953
Urodził się Walter Stocker, gitarzysta i lider zespołu Babys. Grał również jako muzyk sesyjny w Air Supply i z Rodem Stewartem.

1952
Urodził się Felix Haug, szwajcarski muzyk i kompozytor. Po krótkich przygodach z grupami Yello i Ping Pong, dołączył do zespołu Double. Ich największym przebojem był utwór „The Captain Of Her Heart” (1986).

1950
Urodził się Tony Banks, brytyjski pianista rockowy związany z grupą Genesis. Występował także jako solista.

1947
Urodził się multiinstrumentalista Andy Brown. Zaczynał w 1966 roku w grupie Herd. Później grał między innymi z Pink Floyd, Peterem Framptonem i (do 1973 roku) ze Status Quo.

1924
Urodziła się Sarah Vaughan, wokalistka i pianistka jazzowa. Rozpoczynała karierę z orkiestrami Dizzy’ego Gillespiego i Billy’ego Eckstine’a. Od 1945 r. nagrywała już solo, pod pseudonimem The Divine One. Jej największe przeboje to: „Make Yourself Comfortable” (1954), „Whatever Lola Wants” (1955), „Broken Hearted Melody” (1959). Sarah zmarła 3 kwietnia 1990.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *