Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 28 marca

Kalendarium: 28 marca

0
(0)

2009
Raper Andre 3000 z grupy Outkast został oskarżony o jazdę z nadmierną prędkością. Został zatrzymany na przedmieściach Atlanty. Muzyk, którego prawdziwe nazwisko brzmi Andre Benjamin, jechał swoim porsche z prędkością 175 km/godz. w strefie ograniczenia do 105 km/godz. Andre 3000 wyszedł za kaucją.

2006
Trzej byli ochroniarze Britney Spears wnieśli do sądu w Los Angeles pozew przeciwko wokalistce, domagając się od niej odszkodowania finansowego. Ochroniarze Lonnie i Randy Jones oraz Silas Dukes, zwolnieni pod koniec 2005 roku, twierdzą, że wokalistka nie płaciła im za liczne nadgodziny.

2000
Na świat przyszła Jemma Malloch Donovan – córka Jasona Donovana i Angeli Malloch.

1996
Phil Collins po 26 latach współpracy oficjalnie odszedł od grupy Genesis.

1992
W Centennial Park w Sydney odbyło się największe wydarzenie muzyczne w historii Australii – „Concert For Life”. Jako gwiazdy wystąpiły zespoły INXS i Crowded House. W czasie imprezy zebrano 1,5 miliona dolarów. Fundusze przekazano Ośrodkowi Badań Chorób Serca Victoria Changa oraz Ośrodkowi Badań i Opieki Nad Pacjentami z AIDS w szpitalu św. Wawrzyńca w Sydney.

1991
W Anglii odbył się pogrzeb Conora Claptona, syna znanego gitarzysty Erica Claptona, który wypadł z okna wieżowca w Nowym Jorku.

1985
W salonie figur woskowych Madame Tussaud postawiono podobiznę Michaela Jacksona.

1982
David Crosby został aresztowany w San Diego pod zarzutem posiadania narkotyków i broni.

1979
Sławny gitarzysta Eric Clapton poślubił wreszcie swą ukochaną Patti Boyd, która 9 lat wcześniej, będąc jeszcze żoną George’a Harrisona, dała mu kosza, dzięki czemu możemy się cieszyć „Laylą”.

1976
Członkowie Status Quo: Francis Rossi, Rick Parfitt i Alan Lancaster, zostali aresztowani na lotnisku w Wiedniu. Policja oskarżyła Lancastera o napaść na pracownika lotniska, a pozostałych o stawianie oporu przy aresztowaniu. Muzycy wyszli za kaucją.

1969
Ringo Starr ogłosił w Londynie, że The Beatles nie będą już występować na żywo. Choć John Lennon zaprzeczył temu, okazało się później, że to Starr miał rację.

1966
W Nowym Jorku urodziła się Salt (czyli Cheryl James), wokalistka grupy Salt’N’Pepa.

1955
W Chockie w stanie Oklahoma urodziła się amerykańska piosenkarka country Reba McEntire.

1948
Urodził się Milan Williams, pianista, wokalista, gitarzysta i kompozytor. Był członkiem grupy The Commodores.

1948
Urodził się John Evans, od 1970 roku był klawiszowcem w grupie Jethro Tull, z którą rozstał się w roku 1980. Od tego czasu pracuje jako muzyk sesyjny.

1941
Urodził się Charlie McCoy. Grał na harmonijce ustnej między innymi z Bobem Dylanem i Quincy Jonesem.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *