Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 29 marca

Kalendarium: 29 marca

0
(0)

2010
Portorykański muzyk popowy Ricky Martin wyznał publicznie, że jest homoseksualistą.

2009
W Los Angeles zmarł Maurice Jarre – francuski kompozytor, znany przede wszystkim jako twórca muzyki filmowej. Laureat trzech Oscarów za filmy: „Lawrence z Arabii”,”Doktor Żywago” i „Podróż do Indii”. Był ojcem Jeana-Michela Jarre’a.

2009
Amerykańska gwiazda popu Madonna przyleciała prywatnym odrzutowcem do Malawi, gdzie chce adoptować 3-letnią sierotę – dziewczynkę Marcy James. Gwiazda adoptowała już chłopca z tego afrykańskiego kraju – Davida Banę.

2007
W Los Angeles Britney Spears i Kevin Federline uzgodnili porozumienie rozwodowe oraz kwestie opieki nad dwójką ich wspólnych dzieci. Szczegóły ustaleń nie zostały ujawnione.

2007
Rapper Johnny Ca$h został zamordowany w swoim apartamencie. Gwiazdor muzyki hip-hopowej, który naprawdę nazywał się Johnny Castaneda, zginął od postrzału w głowę. Muzyk doznał ponadto wielu ran postrzałowych.

2006
Walijski wokalista Tom Jones został wyróżniony tytułem szlacheckim przez królową Elżbietę II. Muzyk spotkał się w Pałacu Buckingham z monarchinią i z jej rąk odebrał zaszczytne wyróżnienie. „Zawsze byłem rojalistą” – powiedział później sir Tom Jones.

1985
W USA odbyła się premiera filmu „Desperately Seeking Susan”, w którym jako aktorka zadebiutowała Madonna.

1978
Urodził się Piotr Gutkowski – wokalista zespołu reggae Indios Bravos.

1974
W Koninie urodziła się wokalistka wykonująca muzykę funkowo-taneczną, Reni Jusis.

1959
W Nowym Jorku urodził się Perry Farrell, frontman zespołów Jane’s Addiction i Porno for Pyros.

1947
Urodził się Bobby Kimball (naprawdę nazywał się Robert Toteaux), pierwszy wokalista grupy Toto.

1943
W Volos w Grecji urodził się wybitny kompozytor muzyki filmowej Evangelos Odyssey Papathanassiou, znany jako Vangelis. Zaczynał jako członek rockowej grupy Formynx. W roku 1967 wyjechał do Paryża, gdzie założył zespół Aphrodite’s Child. Od czasu rozwiązania grupy pracuje wyłącznie jako muzyk sesyjny oraz solista. W 1980 nagrał płytę w duecie z Jonem Andersonem z Yes, a rok później nagrał słynną kompozycję „Chariots Of Fire”, za którą otrzymał Oscara.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *