Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 30 marca

Kalendarium: 30 marca

5
(2)

2006
George Michael, który pod ”koniec lutego 2006 roku został aresztowany za posiadanie narkotyków, zjawił się w związku z tą sprawą na posterunku i otrzymał jedynie policyjne ostrzeżenie.

2003
Popularna amerykańska piosenkarka Toni Braxton urodziła drugiego syna. Dziecko przyszło na świat w szpitalu w Atlancie i będzie się nazywać Diezel Ky Braxton-Lewis.

1984
W Glendora w stanie Kalifornia urodziła amerykańska wokalistka i autorka piosenek Anna Nalick.

Norah Jones
1979
W Nowym Jorku urodziła się wokalistka i pianistka Norah Jones. Córka znanego muzyka, Ravi Shankara, dorastała z matką w Teksasie. W roku 2002 ukazał się jej debiutancki album, za który Norah zgarnęła aż 8 nagród Grammy.

1979
W Manchesterze przyszedł na świat Simon Webbe, były członek boysbandu Blue, obecnie artysta solowy.

1978
Paul Simonon i Topper Headon z grupy The Clash zostali aresztowani w londyńskim Camden House. Muzycy, stojąc na dachu studia Chalk Farm, strzelali z wiatrówki do gołębi.

1974
W Mediolanie przyszła na świat Paola, członkini rodzinnego duetu Paola and Chiara.

1968
W mieścinie Charlemagne w kandyjskiej prowincji Quebec urodziła się Celine Dion. Dzięki swemu talentowi i ciężkiej pracy stała się jedną z największych gwiazd muzyki pop. Jej płyty sprzedały się na świecie w ponad 100 milionach egzemplarzy.

1964
W amerykańskim mieście Cleveland (stan Ohio) przyszła na świat Tracy Chapman, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów.

1962
W Oakland w Kalifornii przyszedł na świat Stanley Kirk Burrell, popularny w latach 80. i na początku 90. amerykański raper MC Hammer.

1950
Urodził się Dave Ball, gitarzysta Procol Harum.

1945
W miejscowości Ripley w Anglii urodził się Eric Clapton (czyli Eric Patrick Clapp), jeden z najważniejszych białych gitarzystów w historii muzyki bluesowej i rockowej.

1941
W Rochester w Anglii urodził się Graeme Edge, perkusista brytyjskiej grupy Moody Blues.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 2

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *