Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 27 stycznia

Kalendarium: 27 stycznia

0
(0)

2009
W Jacksonville na Florydzie zmarł 56-letni Billy Powell, klawiszowiec southern rockowej grupy Lynyrd Skynyrd. Prawdopodobną przyczyną śmierci był atak serca.

2006
W Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbył się specjalny koncert poświęcony pamięci Pawła Bergera – pianisty, kompozytora i współzałożyciela Dżemu, który zginął w wypadku samochodowym ”27 stycznia 2005 roku, gdy grupa wracała do domu z koncertów. Fragmenty występu zespołu Dżem zostały wydane rok później na płycie „Pamięci Pawła Bergera”. Płyta – Dżem: Pamięci Pawła Bergera

2005
Paweł Berger, klawiszowiec słynnego zespołu Dżem, zginął w wypadku samochodowym. Do tragedii doszło na autostradzie A4 w Jaworznie, kiedy zespół wracał z koncertu w Rzeszowie.

2001
Dolores O’Riordan (The Cranberries) została po raz drugi mamą – na świat przyszła jej córeczka Molly.

1983
W Nowym Jorku David Bowie podpisał 5-letni kontrakt z EMI America, opiewający na 10 milionów dolarów.

1973
W Poznaniu urodził się Krzysztof Antkowiak – polski wokalista pop, kompozytor i autor tekstów, który największą popularność zdobył w latach 80. wykonując piosenki dla dzieci i młodzieży. W połowie lat 90. powrócił na rynek muzyczny, współpracując między innymi z Edytą Górniak i Grzegorzem Ciechowskim.

1972
W wieku siedemdziesięciu lat zmarła Mahalia Jackson. W 1972 roku przyznano jej pośmiertnie nagrodę Grammy za całokształt twórczości. Uznawana była za najlepszą na świecie wokalistkę śpiewającą gospel.

1971
Brytyjski muzyk David Bowie przyjechał po raz pierwszy do USA. Mimo, że nie występował, zyskał sławę dzięki uwadze poświęconej przez prasę noszonym przez niego sukienkom.

1968
W miejscowości Eureka w Kalifornii urodził się Mike Patton, wokalista amerykańskiej formacji Faith No More.

1961
W Manchesterze w Wielkiej Brytanii urodził się Gillian Gilbert, klawiszowiec i gitarzysta grupy New Order i The Other Two.

1958
Little Richard przerwał karierę muzyczną, by wstąpić do seminarium duchownego w Hunstville, w Alabamie.

1951
W Dublinie urodził się Brian Downey, perkusista Thin Lizzy.

1948
W USA urządzono pierwszy publiczny pokaz urządzenia zapisującego dźwięk na taśmie magnetycznej. Nazywano go – od nazwiska wynalazcy Blattnera – „blattnerofonem”.

1944
W Birmingham urodził się Nicholas Berkeley Mason, czyli Nick Mason – perkusista brytyjskiej grupy Pink Floyd. Mason jest jedynym muzykiem formacji, który gra w niej od początku do dzisiaj.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *