Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 29 stycznia

Kalendarium: 29 stycznia

0
(0)

2009
W wyniku zapalenia płuc zmarł brytyjski piosenkarz i gitarzysta John Martyn.

2005
Zmarł Eric Griffiths, założyciel grupy The Quarrymen, która później przekształciła się w The Beatles. Miał 64 lata. Przyczyną śmierci był rak trzustki.

1996
Angielska wokalistka Gabrielle została zatrzymana przez policję, ponieważ jej były narzeczony był podejrzany o popełnienie morderstwa – szybko została jednak wypuszczona.

1983
Wokalistka Stevie Nicks z zespołu Fleetwood Mac wyszła za mąż za Kima Andersona.

1983
Grupa Men at Work jednocześnie umieściła swój utwór „Down Under” na szczytach list przebojów w USA i Wielkiej Brytanii. W tym samym czasie ich płyta „Business As Usual” zajmowała pierwsze miejsca zestawień albumów po obu stronach Atlantyku. Płyta – Men At Work: Business as Usual

1979
Brenda Spencer, nastolatka z San Diego, zastrzeliła w swojej szkole dwie osoby. Na pytanie, dlaczego to zrobiła, odpowiedziała: „Nie lubię poniedziałków”. Te tragiczne wydarzenie zainspirowały Boba Geldofa z grupy Boomtown Rats do napisania utworu „I Don’t Like Mondays”.

1968
Urodził się japoński muzyk Hyde, który naprawdę nazywa się Hideto Takarai.

1967
W londyńskim Marquee Club odbyła się legendarna „bitwa zespołów”. Tłumnie zebrani fani byli świadkami gitarowego pojedynku pomiędzy The Who i Jimim Hendrixem. Koncert odbył się na cześć Briana Epsteina, menedżera zespołu The Beatles.

1961
Urodził się Eddie Jackson, basista oraz wokalista amerykańskiej grupy Queensryche.

1955
Urodził się Jan Pospieszalski, muzyk, aranżer i kompozytor, publicysta, członek grupy Voo Voo.

1953
W Berlinie Zachodnim urodził się Peter Baumann, członek grupy Tangerine Dream. Grał w zespole na instrumentach klawiszowych w latach 1971-77. W 1977 roku ukazał się jego pierwszy album solowy „Romance ’76”.

1953
W Los Angeles urodził się Louie Peréz – perkusista i gitarzysta zespołów Los Lobos i Latin Playboys.

1952
W Budapeszcie przyszedł na świat Tommy Ramone. Naprawdę nazywa się Tom Erdelyi i był perkusistą w legendarnej dziś grupie The Ramones.

1947
W Essex urodził się David Byron, w latach 1969-1976 wokalista zespołu Uriah Heep. Pod koniec lat 70. został z niego wyrzucony, gdyż nie mógł się dogadać z liderem Kenem Hensleyem. Później próbował kariery solowej. Zmarł w 1985 roku.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *